12 października 2022

Prezenty dla gości weselnych – najlepsze pomysły

Ślub i wesele to wyjątkowy moment nie tylko dla Młodej Pary, ale również dla zaproszonych gości. Chcąc docenić obecność każdego gościa, miło będzie wręczyć mu drobny upominek. Prezenty nie są wymogiem, ale pięknym zwyczajem. Wielu nowożeńców decyduje się na jego kultywowanie i szuka pomysłów na uniwersalne prezenty. Jakie mogą być propozycje na trafiony upominek dla gości weselnych? W poniższym artykule przedstawimy nasze propozycje.

Pomysłowe podziękowania

Przybywającym na wesele warto wręczyć drobny upominek. Na sali mogą zjawić się osoby, z którymi będziemy mniej lub bardziej zżyci, dlatego lepiej postawić na coś uniwersalnego i symbolicznego. Ważne, aby otrzymany prezent wyrażał wdzięczność i radość Państwa Młodych. Poniżej przedstawiamy nasze pomysły na pomysły dla gości weselnych.

Ozdobne pudełeczka

Wyjątkowe podziękowania można zapakować w stylowe pudełeczka. Ładnie zapakowany prezent to dobre wprowadzenie do odkrycia przez gości jego zawartości. Alternatywą dla pudełek mogą być woreczki materiałowe. Są równie efektowne i wytrzymałe, przez co idealnie sprawdzą się do przechowania różnego rodzaju upominków. Zazwyczaj wykonuje się je z lekkich, ale za to eleganckich materiałów. Dzięki temu same w sobie są elementem dekoracyjnym.

Słodkości

W ramach podziękowania można wręczyć gościom weselnym coś słodkiego. Choć ten pomysł na prezent wydaje się dość powszechny, to należy uznać go za jeden z bardziej trafionych. Można postawić na zakup pojedynczych słodyczy lub małe zestawy np. lizaków, krówek, pralinek czy czekoladek w kształcie serca. Dzięki temu łatwiej trafimy w gust gości, którzy z pewnością preferują różne smaki. Dobrze byłoby skosztować wybrane przez nowożeńców produkty jeszcze przed ich podarowaniem. Tutaj również mogą się przydać specjalne woreczki, do których zostaną zapakowane.

Bilecik z podziękowaniem

Zamiast słodkości lub innych gadżetów gości weselnych można obdarzyć karteczką z podziękowaniami. To klasyczna i zarazem prosta forma okazania radości z przybyciaktóra również może stanowić dla gości wyjątkową pamiątkę. Bileciki z imionami i podziękowaniami najlepiej prezentują się wtedy, gdy stanowią część weselnych dekoracji.

Woreczki materiałowe - eleganckie opakowanie na upominek.

Weselne upominki dla gości – jak jeszcze można podziękować?

Za obecność na ślubie i weselu warto podziękować również w bardziej wyszukany sposób. Choć proste i standardowe pomysły na prezenty z pewnością okażą się trafione, można być bardziej kreatywnym i postawić na nietuzinkową formę podziękowania. Co z takich propozycji można wybrać dla swoich gości? Oto niektóre z pomysłów:

  • Małe mydełka – pięknie pachnące i ładnie zapakowane mogą zachwycić wszystkich gości. Najlepiej zadbać o to, by było one wykonane ręcznie z naturalnych składników. Warto też, aby produkty oprócz dobrego składu, miały ładne kształty.
  • Świeczki zapachowe – pięknie zdobiona świeca, o wyjątkowo dobranym zapachu, to także jeden z pomysłów, który ucieszy gości weselnych. Dobrym rozwiązaniem jest umieścić świeczki w szklanym słoiczku i ozdobić je personalizowaną etykietą.
  • Zdrapki – zdrapki ułożone na weselnym stole mogą być nie tylko dobrym pomysłem na prezent, ale również swego rodzaju atrakcją dla gości. To oryginalny sposób podziękowania, który zapewni rozrywkę i dobrą atmosferę na sali weselnej.
  • Ciasteczka z wróżbą – chcąc zaskoczyć gości weselnych i zrobić im niespodziankę, ta forma prezentu sprawdzi się idealnie. Można zadbać o to, by wróżby na karteczkach były spersonalizowane lub np. miały zabawny wydźwięk.

Prezent dla gości jako element weselnej dekoracji

Gdy któryś z pomysłów na prezent przypadnie nam do gustu, powinniśmy zadbać o to, aby dobrze wkomponował się w wystrój sali weselnej. Dlatego tak ważne jest, żeby upominek sam w sobie prezentował się elegancko i jego opakowanie pasowało do wystroju stołu. Warto więc konsultować się w tej sprawie z osobami odpowiedzialnymi za udekorowanie weselnego wnętrza. Dzięki temu nie tylko wywołamy radość wśród naszych gości i wręczymy im piękną pamiątkę, ale także sam wystrój zyska na elegancji.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści