18 października 2021

Jakie usługi składają się na serwisowanie auta w warsztacie?

Każdy kierowca doskonale wie, że zobowiązany jest do przeprowadzania corocznego przeglądu technicznego. To całkowita podstawa, lecz to nie wystarczy, aby móc przez długie lata cieszyć się bezawaryjnym pojazdem. Należy zadbać także o jego regularny serwis, który może wydłużyć żywotność auta. Na czym polega serwisowanie auta? Sprawdź!

Serwisowanie auta – czym dokładnie jest?

Serwis samochodowy to po prostu profesjonalna diagnostyka pojazdu, dzięki której można wcześnie wykryć ewentualną awarię auta i ją sprawnie usunąć. Serwisowanie polega między innymi na wymianie oleju silnikowego, co powinno mieć miejsce średnio co 10-15 tysięcy kilometrów. To bardzo ważne, jeśli chcemy cieszyć się sprawnym silnikiem przez długie lata. Jeśli zauważymy, że na kokpicie zapaliła się kontrolka mówiąca o tym, że jest go zbyt mało, to trzeba jak najszybciej uzupełnić jego ilość.

Szczególnie ważnym elementem składającym się na serwisowanie auta jest także serwis płynów samochodowych. Mianowicie mowa tutaj między innymi o płynie hamulcowym czy chłodniczym. Ten pierwszy należy wymieniać co około 2-3 lata, zaś płyn chłodniczy – co trzy lata. Kierowcy dobrze wiedzą, że istotna jest też wymiana filtrów – kabinowego, powietrza, jak i paliwa. Serwis samochodowy nierzadko zapewnia również inne usługi takie jak odgrzybianie lub nabijanie klimatyzacji, czy mycie samochodu wraz z czyszczeniem tapicerki.

Gdzie warto zgłosić się na serwisowanie auta?

Najlepiej wybrać miejsce, które oferuje kompleksową usługę serwisową. Idealnym przykładem jest firma PREMIO z Poznania. Możemy tutaj liczyć na fachową obsługę, profesjonalizm, a także korzystne stawki. Co więcej, jeśli będzie konieczność usunięcia poważnej usterki, to specjaliści bez problemu sobie z tym poradzą, ponieważ mają doświadczenie, jak i dysponują sprawdzonym oraz nowoczesnym sprzętem! Warto pamiętać, że coroczne serwisowanie pojazdu jest znacznie tańsze niż naprawa uszkodzeń, które powstały w wyniku zaniedbań.

Już dzisiaj odwiedź serwis samochodowy Poznań.

Materiał gościnny, przygotowany przez firmę partnerską.

Powiązane treści