31 sierpnia 2022

Mieszkanie w kamperze – czy to ma sens? O życiu w podróży…

Coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojego życia i to o 180 stopni. Pośpiech, nadmiar pracy, ale też ciągły wyścig szczurów nie wpływają dobrze na kondycję psychiczną, ale i fizyczną. Z drugiej strony coraz więcej osób może pracować zdalnie, co umożliwia wprowadzenie konkretnych zmian. Dziś zastanowimy się, czy mieszkanie w kamperze ma sens i czy się sprawdzi. Poznajcie nasz poradnik na temat życia w podróży.

Obierz cel i realizuj swoje marzenia

Caravaning jest modny i trudno się z tym nie zgodzić, ale jednak trzeba pamiętać, że caravaning można traktować nie tylko jako podróżowanie kamperem po to, by zwiedzać miasta. Otóż caravaning może być stylem życia, poprzez który możecie realizować swoje marzenia, ale też poznawać świat i siebie. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie zdobywa coraz większa popularność, a wynika to z w dużej mierze z faktu, że wbrew pozorom pozwala wypocząć i to na 100%. dodatkowo można też zwiedzać świat i być cały czas w podróży. Dobra zabawa, wypoczynek, ale też poznawanie nowych miejsc sprawia, że trudno nie odnieść wrażenia, że rzeczywiście mieszkanie w kamperze może nie być tylko wymysłem hipisów, lecz sposobem na odwrócenie swojego życia o 180 stopni. Przebywanie w otoczeniu natury, ciągły kontakt z nią, ale też ograniczenie technologii tylko do minimum sprawia, że wypoczniecie. Ale czy aby warunki nie będą zbyt trudne?

O komforcie podróżowania kamperem

Współczesne kampery można określić mianem apartamentów na kołkach. Rzeczywiście są bardzo luksusowe i naprawdę nowoczesne. W żadnym wypadku nie można narzekać na komfort podróżowania, ale też codziennego korzystania. Do tego znajdują się w nich łazienki z prysznicem i toaletą, ale też przestrzeń kuchenna czy sypialniana. Trudno jest znaleźć jakąś ich wadę, no może poza tym, że są bardzo drogie. Ale z drugiej strony nie trzeba wcale kupować luksusowego modelu, bo można postawić na kamper z lat 70-tych, a następnie go wyremontować i w tym przypadku koszty nie będą wcale wysokie. Na pewno należy zaaranżować przestrzeń kuchenną. Sprawdzą się więc szafki kamperowe. Stare meble można wyremontować. Wystarczy tylko oczyścić powierzchnie, następnie naprawić mechanizmy, a na końcu okleić całe meble okleiną samoprzylepną i gotowe. Do tego nie zapomnijcie o sprzętach, a dokładnie o kuchence, bojlerze, lodówce, ale i małej zmywarce. W ten sposób codzienne korzystanie będzie jeszcze wygodniejsze. Na podłodze można umieścić linoleum. Ten materiał doskonale sprawdzi się w kuchni. Z kolei w części sypialnianej, lepiej wykorzystać wykładzinę dywanową. Teraz pozostaje już tylko aranżacja łazienki. Mała przestrzeń nie musi być przeszkodą, bo współczesne zestawy prysznicowe czy toalety dostępne są w takim wariancie.

O kosztach i oszczędnościach

Podróżowanie i mieszkanie w kamperze jest tanie. Rzeczywiście koszty takiego życia w żadnym przypadku nie są wysokie. Można znaleźć wiele miejsc w terenach przyleśnych, gdzie bez obaw możecie zaparkować i jest to darmowe. Do tego dzięki temu, że będziecie samodzielnie przygotowywać posiłki także sporo zaoszczędzicie. Szafka kempingowa może służyć Wam na zapasy. Z kolei w pozostałych półkach meblowych schowacie garnki. Wydawać będziecie głównie na jedzenie i paliwo oraz kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Ominą Was czynsze czy inne rachunki. Zatem, aby mieć własne M nie będziecie musieli zadłużać się na lata. To nadal nie wszystkie zalety, bo jeżeli będziecie pracować w normalnym systemie, tyle tylko, że online, to sporo też zaoszczędzicie, a przy tym macie możliwość prawdziwego poznawania świata i zobaczenia miejsc, których nie oglądają zwykli turyści.

Dla kogo mieszkanie w kamperze to dobry wybór?

Oczywiście dla wszystkich, którzy kochają przygody, ale też chcą odpocząć od tego ultra nowoczesnego świata i wyścigu szczurów. Takie rozwiązanie pozwala poczuć prawdziwą wolność, ale też poznawać nowe kultury i uczyć się ich. Możecie zwiedzić naprawdę wiele krajów i sami decydujecie, ile czasu tam spędzicie. Jednak nie mając oszczędności, musicie pracować. Możecie też szukać pracy na kilka czy kilkanaście dni w dany regionie, w którym akurat przebywacie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu

Powiązane treści