27 września 2023

Ateny – plaże w pobliżu miasta

Stolica Grecji jest popularnym kierunkiem turystycznym dla osób, które podczas urlopu poszukują południowego klimatu i doskonałej pogody. Ateny są położone w odległości kilku kilometrów od linii brzegowej, jednak fani plażowania mogą tutaj znaleźć miejsca, gdzie będą mogli w pełni oddać się wodnym aktywnościom. Oto plaże w pobliżu Aten, które szczególnie warto odwiedzić!

Ateny – plaże w niedalekiej odległości od stolicy Grecji

Poszukując idealnych miejsc dla plażowania, warto oczywiście rozważyć odległość od miejsca zakwaterowania w Atenach. Dla osób zatrzymujących się w hotelach lub apartamentach w centralnych dzielnicach Aten – Monastiraki lub Plaka – rewelacyjnym pomysłem będzie Beach Freatida. Plaża ta jest zlokalizowana w Pireusie, będącym głównym miastem portowym w tej części Grecji. Dojazd do Pireusu z Aten jest stosunkowo szybki, czego zasługą jest świetnie funkcjonująca komunikacja autobusowa. Można również zdecydować się na dojazd metrem do samego Pireusu, a następnie wybrać się na krótki spacer lub skorzystać z lokalnego środka transportu. Z kolei opcja dotarcia na miejsce samochodem będzie równie wygodna, jednak warto wziąć pod uwagę dostępność miejsc parkingowych. Beach Freatida jest plażą miejską, dlatego możliwość pozostawienia samochodu w okolicy jest zwykle utrudniona. Jest to plaża kamienisto-piaszczysta, natomiast na miejscu można wynająć leżak plażowy oraz skorzystać z uroków wakacji w pobliskim beach barze. Tuż obok Freatidy znajduje się inna plaża w Pireusie. Votsalakia jest jednak znacznie mniejsza, a charakterystyka nabrzeża sprawia, że w miejscu tym niezbędne okazuje się być posiadanie obuwia do pływania.

Ateny – plaże w pobliżu miasta, które warto odwiedzić

Plaże w pobliżu Aten nie ograniczają się jednak wyłącznie do tych, które położone są w obrębie Pireusu. Nieco dalej – około kilku kilometrów od portu – znajduje się plaża Kalamaki. Cieszy się ona dużą popularnością wśród podróżujących, a głównych przyczyn tego faktu należy upatrywać w atrakcyjnej infrastrukturze plażowej. Wypoczywający mogą w tym miejscu skorzystać z przebieralni, leżaków oraz barów, a sam wstęp na plażę jest darmowy. Kalamaki jest plażą żwirową, jednak nie powinno to odstraszać plażowiczów i plażowiczek – żwir jest bowiem na tyle drobny, że nie stanowi to przeszkody w zejściu do wody. Ciekawa alternatywa to również Glyfada Beach, która, podobnie jak wcześniej wymienione plaże, jest w pełni darmowa. Zejście do morza charakteryzuje się kamienistym podłożem, ale widoki w pełni rekompensują tę niedogodność. Glyfada leży w dalszej odległości od Aten, jednak miejsce to jest wciąż zdecydowanie warte odwiedzenia!

Plażowanie na wyspie podczas wakacji w Atenach

Urlop kojarzy się z pięknymi widokami, fantastyczną pogodą i lokalizacjami, w których na każdym kroku można natknąć się na urokliwe plaże. Ateny położone są w bliskiej odległości od Pireusu, dlatego jednodniowa wycieczka na wybraną okoliczną wyspę nie stanowi większego problemu logistycznego. Każdy doskonale zna krajobrazy Santorini, Korfu, Krety i Rodos, jednak podczas pobytu w stolicy Grecji można zdecydować się na bardziej oryginalny wybór. Niemalże każdego dnia z Pireusu wypływają statki na Eginę i Agistri, jednak szczególnie ta druga z wymienionych ma wiele do zaoferowania pod względem plażowania. Agistri jest stosunkowo niewielką wyspą, na której znajduje się pięć pięknych plaż. Paralia Skala i Paralia Dragonera są wśród nich zdecydowanie największe i najlepiej zorganizowane pod względem infrastruktury, jednak ciekawą alternatywę dla nich stanowi plaża Chalikiada. Znajduje się ona na uboczu, dlatego w miejscu tym rzadko można spotkać tłumy turystów. Dotarcie na plażę nie stanowi również problemu, ponieważ prowadzi do niej dobrze oznaczona ścieżka. W końcowym etapie drogi konieczne będzie pokonanie skalistego klifu, jednak rozpościerający się widok na zatokę jest tego warty! Należy jednak pamiętać, że Chalikiada nie jest plażą przeznaczoną dla dzieci, czego powodem jest brak w pobliżu ratownika oraz charakter całego miejsca – jest ono bowiem chętnie odwiedzane przez nudystów. Warto jednak przezwyciężyć swój strach i obawy, ponieważ wypoczynek na tej plaży z pewnością całkowicie zmieni Twoje postrzeganie wypoczynku tego typu. Zdjęcia tego miejsca, które można znaleźć w Internecie, potwierdzają fakt, że to jedna z najpiękniejszych plaż w całej Grecji!

Powiązane treści