24 czerwca 2021

Korfu, co warto zobaczyć, a czego nie możesz przegapić?

Grecka wyspa jest jednym z bardziej atrakcyjnych dla Europejczyków kierunków wakacyjnych urlopów. Korfu, co warto zobaczyć na tej greckiej wyspie? Sprawdzamy te popularne i nieznane szerzej miejsca.

Korfu, co warto zobaczyć nad wodą?

Mówi się, że Korfu jest najmniej grecką z greckich wysp, ale także o tym, że jest ona najbardziej zielona z wszystkich, które możemy w tym kraju zobaczyć. Poza zielenią mamy tutaj bogactwo gór i wszechobecne cytrusy i oliwki. Jeśli dodamy do tego przejrzyste morze z falami, które obijają się o skaliste góry – odpoczynek mamy gwarantowany. Stykają się tutaj wody Morza Adriatyckiego i Jońskiego, co będzie tym większą gratką dla amatorów plażowego lenistwa.

Najbardziej urokliwe plaże Korfu mieszczą się w drodze do zatoki Paleokastritsa. Znajdziemy tutaj aż trzy zatoki rozdzielone górzystymi cyplami w kształcie litery M. Będąc w tym miejscu, warto wybrać się w rejs po okolicy. Z wody tym lepiej zobaczymy skaliste góry i wyjątkowe zabytki okolicy. Na turystów czekają tutaj także łodzie motorowe, na przykład z przeszklonym dnem, które umożliwia obserwowanie morskiej fauny i flory.

Podobno na Korfu znajdziemy najpiękniejsze plaże całego kraju. Obok Paleokastritsy jedna z większych plaż jest Glyfada. Wybrzeże jest tutaj szerokie, a skaliste góry w tym miejscu porośnięte są drzewami, a dodatkowo zobaczyć można tutaj urokliwy klif.

Także niedaleko miasta Korfu znajduje się piaszczysta plaża dosyć często uczęszczana przez turystów. Mówi się, że jest to miejsce wyjątkowo bezpieczne dla rodzinnych kąpieli, a tawerny serwują tutaj bardzo dobre dania. Warta uwagi wydaje się także plaża Logas Beach. Jest dosyć wąska, ale długa i położona u stóp stromego klifu.

Korfu, co warto zobaczyć w miastach?

Korfu to nie tylko plaże i góry, ale także urokliwe miasta i zabytki. Warto zacząć od zwiedzania stolicy kraju, czyli miasta Korfu. Można tutaj poznać kawał historii, jaka dotyczy tego kraju od czasu panowania Rzymian, aż do rządów brytyjskich w XIX wieku i późniejszego przyłączenia Korfu do Królestwa Grecji.

Wewnątrz miasta znajdziemy Starą Twierdzę, a tuż obok dawną żydowską dzielnicę. Jeśli mowa o Starej Twierdzy, to warta uwagi jest także Nowa Twierdza z pięknym widokiem na miasto i okolicę. W stolicy kraju koniecznie zobaczyć trzeba kościół św. Spisora oraz wybrać się na spacer główną ulicą miasta, która bardzo przypomina francuskie ulice. Stolica Korfu to także wiele muzeów i ruin, które zdecydowanie przypadną do gustu amatorom zwiedzania.

W pobliżu stolicy warto wybrać się na wyspę Vlacherna. Czekają na nas ponownie niesamowite widoki na klifowe wybrzeża i niewielki biały klasztor Pontikonisi.

Poza stolicą kraju, równie często odwiedzane jest miasteczko Gastouri z pałacem wzniesionym w 1980 roku oraz liczącym 12 metrów wysokości posągiem Achillesa. Wokół pałacu zobaczyć można także malowniczy ogród, w którym znajdziemy ulgę od słońca i uciechę dla zmysłów.

Jeżeli lubimy przechadzki w miastach to zdecydowanie powinnyśmy wybrać się do Kerkyra. Tutejsza starówka w 2007 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a dzięki temu nadal możemy przechadzać się wąskimi uliczkami pomiędzy gęstą zabudową. W centrum miasta znajdziemy spory plac pełen zabytków połączony z parkiem.

Miasta Korfu to także całe bogactwo atrakcji typowo turystycznych:

  • codzienne grille w ogrodzie cytrynowym;
  • park wodny na Korfu;
  • kanał miłości, jako miejsce dla zakochanych.

Oczywiście, nie wymieniamy tutaj wszelkich muzeów, ruin zamów i kościołów czy malowniczych krajobrazów, ale są to miejsca zdecydowanie warte uwagi.

Korfu, co warto zobaczyć z góry?

Dobre atrakcje znajdą tutaj także amatorzy górskich wypraw. Najwyższy szczyt Korfu to Pantokrator, który wznosi się na wysokość ponad 900 metrów. Krótka wyprawa po serpentynach nagrodzi nas widokiem na niemal całą wyspę, przejrzyste wody Morza Jońskiego, a nawet Albanię.

Na wyprawę z dziećmi warto wybrać się na nieco niższy szczyt. Zamek Angelcastro bywał punktem obserwacyjnym. Obecnie podziwiać można ruiny tego zamku na wysokości ponad 300 metrów nad poziomem morza, a widoki z tego szczytu są niesamowite.

Korfu to urokliwa, romantyczna wyspa pełna zieleni, gór i zabytków. Dlatego, kiedy na myśl o wakacjach przychodzi Ci Korfu i zastanawiasz się, co warto zobaczyć w tym miejscu – nie zawiedziesz się. Ta wyspa to gwarancja niesamowitych widoków i każdej formy odpoczynku.

Powiązane treści