Jaki jest koszt wózka widłowego?

W branży produkcyjnej, a także w innych obszarach przemysłu, w magazynach, szeroko pojętej logistyce oraz obiektach handlowych i na placach budowy niezbędne są wózki widłowe. To proste, niewielkie pojazdy o dużych możliwościach. Poszczególne elementy wózka, umożliwiające mu podnoszenie ciężarów i sprawne poruszanie się po powierzchni, generują spory koszt zakupu tego sprzętu. Czy warto kupować wózki? Ile kosztują i jakie są alternatywne rozwiązania?

Sprzedaż wózków widłowych – wysokie koszty

Obecnie wiele podmiotów oferuje sprzedaż wózków widłowych. Są to zarówno firmy wyspecjalizowane w produkcji tego typu elementów, jak i oferujące różnego rodzaju sprzęt budowlany. Ile kosztuje wózek widłowy? Oczywiście w dużej mierze jest to zależne od konkretnego typu pojazdu. Na rynku mamy bowiem modele spalinowe i elektryczne o różnorodnym udźwigu. Poszczególne podzespoły różnią się parametrami i jakością wykonania, co przekłada się na cenę wózka widłowego.

Najprostsze wózki widłowe kosztują około 100 tys. złotych. Mowa tutaj o modelach spalinowych od producentów azjatyckich. Natomiast sprzedaż wózków widłowych wyprodukowanych w Europie niemal zawsze odbywa się po cenie powyżej 100 tys. złotych. Droższe są modele elektryczne.

Zobacz również:  Kto może skorzystać z noclegów pracowniczych w pobliżu Szamotuł?

Czy kupno wózka widłowego jest opłacalne?

Jak widać, zakup wózka widłowego to bardzo duży wydatek. Czy jest on opłacalny? Może być w firmie, która na co dzień nieustannie potrzebuje wózka. W takim przypadku rzeczywiście zakup wózka widłowego może być trafioną inwestycją. Niemniej trzeba wziąć pod uwagę, że nie każda firma dysponuje odpowiednio dużymi środkami. Zwłaszcza, że w przedsiębiorstwach często potrzebnych jest co najmniej kilka wózków widłowych.

Wydaje się, że w większości przypadków nie warto interesować się sprzedażą wózków widłowych. Rzecz w tym, iż bardziej opłacalny od zakupu sprzętu jest jego wynajem. Szczególnie dla firm, które korzystają z wózków widłowych okazjonalnie, wynajem okaże się opcją zdecydowanie korzystniejszą finansowo i po prostu wygodniejszą.

[Total: 1 Average: 5]