15 lipca 2022

Jaki jest koszt wózka widłowego?

W branży produkcyjnej, a także w innych obszarach przemysłu, w magazynach, szeroko pojętej logistyce oraz obiektach handlowych i na placach budowy niezbędne są wózki widłowe. To proste, niewielkie pojazdy o dużych możliwościach. Poszczególne elementy wózka, umożliwiające mu podnoszenie ciężarów i sprawne poruszanie się po powierzchni, generują spory koszt zakupu tego sprzętu. Czy warto kupować wózki? Ile kosztują i jakie są alternatywne rozwiązania?

Sprzedaż wózków widłowych – wysokie koszty

Obecnie wiele podmiotów oferuje sprzedaż wózków widłowych. Są to zarówno firmy wyspecjalizowane w produkcji tego typu elementów, jak i oferujące różnego rodzaju sprzęt budowlany. Ile kosztuje wózek widłowy? Oczywiście w dużej mierze jest to zależne od konkretnego typu pojazdu. Na rynku mamy bowiem modele spalinowe i elektryczne o różnorodnym udźwigu. Poszczególne podzespoły różnią się parametrami i jakością wykonania, co przekłada się na cenę wózka widłowego.

Najprostsze wózki widłowe kosztują około 100 tys. złotych. Mowa tutaj o modelach spalinowych od producentów azjatyckich. Natomiast sprzedaż wózków widłowych wyprodukowanych w Europie niemal zawsze odbywa się po cenie powyżej 100 tys. złotych. Droższe są modele elektryczne.

Czy kupno wózka widłowego jest opłacalne?

Jak widać, zakup wózka widłowego to bardzo duży wydatek. Czy jest on opłacalny? Może być w firmie, która na co dzień nieustannie potrzebuje wózka. W takim przypadku rzeczywiście zakup wózka widłowego może być trafioną inwestycją. Niemniej trzeba wziąć pod uwagę, że nie każda firma dysponuje odpowiednio dużymi środkami. Zwłaszcza, że w przedsiębiorstwach często potrzebnych jest co najmniej kilka wózków widłowych.

Wydaje się, że w większości przypadków nie warto interesować się sprzedażą wózków widłowych. Rzecz w tym, iż bardziej opłacalny od zakupu sprzętu jest jego wynajem. Szczególnie dla firm, które korzystają z wózków widłowych okazjonalnie, wynajem okaże się opcją zdecydowanie korzystniejszą finansowo i po prostu wygodniejszą.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Powiązane treści