20 lipca 2021

Środek do usuwania owadów z karoserii – co polecamy?

Rzesza martwych owadów przyklejonych do karoserii samochodu to częsty widok, szczególnie latem. Sam zapewne już nie raz przekonałeś się, jak trudno pozbyć się tego problemu w standardowej myjni samochodowej. By naprawdę usunąć te nieprzyjemne zabrudzenia i nie uszkodzić przy tym lakieru, musisz sięgnąć po odpowiedni środek do usuwania owadów z karoserii. Pamiętaj jednak, że pierwszy lepszy preparat ze sklepu motoryzacyjnego czy stacji benzynowej raczej nie spełni Twoich oczekiwań.

Usuwanie owadów z lakieru – dlaczego warto działać jak najszybciej?

Karoseria Twojego samochodu pokryta jest warstwą zabrudzeń z owadów? Lepiej jak najszybciej zajmij się tematem. Dlaczego to takie istotne? Pierwszy powód jest dość prozaiczny: zabrudzenie tego typu nie wygląda najlepiej. Drugi – znacznie poważniejszy. Zaschnięte na karoserii plamy z brudu mogą doprowadzać do… uszkodzenia lakieru i powstawania ognisk korozji. Pamiętaj również, że owady często przyczepiają się do szyb i reflektorów, co tym samym wpływa negatywnie na natężenie światła wypływającego z lamp. To trzeci powód – bezpieczeństwo. Nie chcesz przecież w trakcie jazdy z tak prozaicznego powodu narażać siebie, pasażerów i innych kierowców, prawda?

Środek do usuwania owadów z karoserii – czy na pewno potrzebny?

Tak, tak, my też „uwielbiamy” ten widok, gdy wracamy z wakacyjnego wyjazdu, a karoseria naszego samochodu pokryta jest warstwą martwych owadów. Też nie raz myśleliśmy, że wystarczy udać się na myjnię i po kłopocie. Niestety to tak nie działa. Zmycie owadów za pomocą szmatki z wodą i płynu do naczyń w większości przypadków będzie problematyczne. Podobnie jak zastosowanie myjki ciśnieniowej. Ta może bardzo negatywnie wpłynąć na lakier, dlatego lepiej nie ryzykuj. Szkoda czasu i nerwów – lepiej kupić dobry płyn do usuwania owadów. Dobry to znaczy jaki? Dowolny środek ze sklepu czy stacji paliw może okazać się niewystarczający.

 

Preparaty do usuwania insektów z samochodu – sprawdź najlepsze!

Szukasz odpowiednich środków do usuwania insektów? Sprawdź polecane przez nas środki ze sklepu internetowego nocar.pl. Ich jakość oraz cena na pewno Cię nie zawiodą!

Moje Auto – płyn do usuwania insektów z atomizerem

Bardzo skuteczny środek często wybierany przez kierowców. Jego wielką zaletą jest nie tylko skuteczność w usuwaniu tego typu zabrudzeń, ale też łatwość stosowania. Środek wystarczy wstrząsnąć przed użyciem, nanieść na czyszczoną powierzchnię (to proste – do dyspozycji jest bowiem wygodny atomizer), odczekać około minuty, a następnie spłukać wodą. Rzadko zdarza się, aby nie pomógł za pierwszym razem. Jeżeli jednak doszłoby do takiej sytuacji, czynność wystarczy powtórzyć. Tym razem na pewno uda się pozbyć kłopotu.

Płyn do owadów Nuta K2

Co powiesz na koncentrat, który po rozpuszczeniu w wodzie z łatwością usunie martwe insekty z szyb samochodowych, reflektorów czy innych powierzchni plastikowych, szklanych lub laminowanych? Nuta marki K2 to środek bardzo bezpieczny. Po wyczyszczeniu nim swojego samochodu, możesz mieć pewność, że lakier nie tylko będzie lśnił, ale też nie pozostaną na nim żadne smugi. Dodatkowym atutem tego preparatu jest również to, że można stosować go wewnątrz samochodu. Pomoże w pozbyciu się dymu papierosowego czy usunie bardzo tłuste zabrudzenia.

Sonax – środek do usuwania owadów z atomizerem

Kolejny środek z wygodnym w stosowaniu atomizerem. Nałóż go na zabrudzenie, pozostaw chwilę, a następnie usuń mokrą szmatą. W razie potrzeby powtórz czynność.

Turtle Wax BUG&TAR Remover – preparat nie tylko do owadów

Kolejny środek o wielu zastosowaniach. Świetnie usuwa martwe insekty, ale poradzi sobie też doskonale ze smołą, ptasimi odchodami, żywicą, a nawet zabrudzeniami drogowymi. Przed zastosowaniem wstrząśnij butelką, ustaw na opcję „spray”, spryskaj powierzchnię i odczekaj około minuty. Następnie za pomocą miękkiej szmatki usuń brud i delikatnie wypoleruj lakier.

Środek do usuwania insektów MOTUL

Sprawdź również środek do usuwania insektów firmy Motul. Jak wiele innych specyfików, tak i on został wyposażony w wygodny spray. Rozpylaj środek w odległości 15–20 centymetrów od samochodu. Odczekaj chwilę i wytrzyj brud (miękką!) szmatką.

Usuwanie owadów z karoserii domowymi sposobami – tak czy nie?

A co z domowymi sposobami usuwania owadów z karoserii? Odpuść je sobie, podobnie jak zwykłe zmywanie szmatką bez specjalistycznych środków. W internecie znaleźć można masę porad o tym, jak usunąć martwe insekty np. wodą z octem. Taki domowy środek może i poradzi sobie z zabrudzeniem, ale może uszkodzić lakier. Często efekty takiego działania widać po kilku myciach. Dotyczy to zarówno nowych aut, jak i tych starszych.

Wniosek jest prosty – zabrudzenia z insektów usuwaj miękką szmatką za pomocą profesjonalnego środka. Zajmie Ci to chwilę i będziesz mieć pewność, że nie uszkodzisz lakieru. Pamiętaj, by nie nakładać środków tego typu na rozgrzaną powierzchnię samochodu. Miłego sprzątania!

Źródło zdjęć: nocar.pl, shutterstock.com

Materiał gościnny, przygotowany przez firmę partnerską.

Powiązane treści