29 listopada 2021

Gdzie można otrzymać trudny kredyt?

Do osób, które mają problemy finansowe, banki niezbyt przychylnie nastawione. Nie ma co liczyć na nowy kredyt, jeśli poprzedni spłaca się z trudem, nie zawsze też bank godzi się na renegocjacje zawartej wcześniej umowy kredytowej. Można jednak potrzebne pieniądze pożyczyć w innym miejscu.

Trudne kredyty dla potrzebujących

Pod pojęciem trudnego kredytu kryje się pożyczka udzielona przez firmę pozabankową. Bank, jeśli chce komuś udzielić finansowego wsparcia, musi dokładnie prześwietlić jego historię w BIK, a wszelkie zaległości, niespłacone raty i niska zdolność kredytowa stanowią poważną przeszkodę przy rozpatrywaniu wniosku. Negatywna ocena niemal zawsze oznacza odmowę i nawet nie ma co iść do innego banku – jego decyzja najprawdopodobniej będzie dokładnie taka sama.

Jest jednak inna opcja, czyli właśnie trudne kredyty dla zadłużonych. Są one dostępne w sektorze pozabankowym, ponieważ firmy pożyczkowe nie muszą sprawdzać BIK, a niska zdolność kredytowa klienta nie jest od razu czynnikiem dyskwalifikującym. Pożyczając pieniądze na takich zasadach można szybciej wyjść z długów i uniknąć poważniejszych konsekwencji, a jeśli klient zalega ze spłatami różnych pożyczek, najlepszym rozwiązaniem będzie konsolidacja wszystkich zobowiązań.

Jak wyglądają formalności przy trudnych kredytach?

Wiele firm pożyczkowych oferuje trudne kredyty dla zadłużonych. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Oczywiście na warunki, jakie trzeba spełnić, by otrzymać pieniądze w danym miejscu. Pożyczki na mniejsze kwoty, do 10 tysięcy zł, są najłatwiejsze do uzyskania i zazwyczaj przelew jest realizowany jeszcze tego samego dnia. Większych pożyczek, przekraczających 100 tysięcy złotych, udzielają tylko niektóre podmioty i tutaj już procedury mogą się trochę wydłużyć.

Trzeba też sprawić, jak konkretnie spłaca się trudne kredyty dla zadłużonych oraz co grozi za przekroczenie wyznaczonego terminu – firma pożyczkowa udzieli wsparcia osobie z niskimi dochodami, warto jednak się zastanowić, czy kolejne zobowiązanie nie dołoży tylko nowych kłopotów. Wygodnym narzędziem są porównywarki ofert, dzięki którym można szybko wybrać najlepszą propozycję dostosowaną do własnych potrzeb.

Po trudne kredyty dla zadłużonych nie trzeba się udawać do siedziby firmy, wszelkie formalności załatwiane są online. Zawarcie umowy drogą internetową jest tak samo ważne jak jej pisemna forma. Po pozytywnej weryfikacji danych pieniądze przelewane są na konto klienta i od tej pory trzeba już tylko pilnować terminów spłaty rat.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści