20 listopada 2023

Automatyka do bramy jednoskrzydłowej – rozwiązanie dla Twojej wygody

Napędy do bram jednoskrzydłowych są niezbędnym uzupełnieniem bramy wjazdowej u każdej osoby, której zależy na wygodzie, oszczędności czasu, wysiłku i nerwów. Napęd do bram jest idealnym rozwiązaniem o każdej porze roku, jednak jego wybór jest dla wielu nie lada wyzwaniem. Jakie są zalety montażu automatyki do bramy jednoskrzydłowej? Gdzie można zastosować takie rozwiązanie? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego produktu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Zalety i wady montażu automatycznej bramy jednoskrzydłowej

Automatyczna brama jest sposobem na komfortowe życie. Napędy do bram jednoskrzydłowych znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie każdego domownika. Montaż zautomatyzowanego siłownika pozwala otwierać i zamykać każdą bramę jednoskrzydłową bez konieczności wysiadania z samochodu. Dzięki dynamicznej pracy systemu, zyskujemy nie tylko czas, ale także unikamy konieczności własnoręcznego przesuwania skrzydła. Automatyczna brama to również bezpieczeństwo – zamontowane fotokomórki umożliwiają wykrywanie przeszkód w jej zasięgu. Po przesłaniu informacji do centrali sterującej, brama przerywa proces zamykania, dzięki czemu nie ma zagrożenia przygniecenia skrzydłem bramy.

Wybierając odpowiedni zestaw napędowy do bramy, poza fotokomórkami warto zwrócić uwagę na występowanie lampy sygnalizacyjnej, gwarantującej zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Automatyczne bramy jednoskrzydłowe często wyposażone są także w mechanizm ręcznego odblokowania, który w razie przerwie w dostawie prądu do posesji, pozwala na swobodne wydostanie się lub wejście na jej teren. Kolejne udogodnienie oferowane często przez producentów napędów do bram jednoskrzydłowych to funkcja furtki pozwalająca na częściowe otwarcie bramy. Dzięki tej funkcjonalności nie trzeba czekać na całkowite otwarcie i zamknięcie bramy podczas podróżowania pieszo czy rowerem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru automatyki do bramy jednoskrzydłowej?

Wybierając automat do bramy jednoskrzydłowej, szczególną uwagę należy zwrócić na długość skrzydła bramy, szerokość słupka oraz odległość między zawiasem na skrzydle bramy, a mocowaniem. Niezwykle istotna jest również konstrukcja bramy jednoskrzydłowej – w zależności od tego, czy jest ona ażurowa, czy pełna, dobrać należy odpowiedni napęd umożliwiający działanie podczas silnych wiatrów. Zanim zakupimy napęd, należy określić także częstotliwość otwierania bramy. Pozwoli to dobrać siłownik o odpowiedniej mocy. Główny podział automatyki do bram to te do pracy przydomowej (maksymalnie 50 cykli otwierania i zamykania w ciągu doby) oraz pracy intensywnej (powyżej 50 cykli w ciągu doby). Szeroki wybór napędów do bram jednoskrzydłowych oferuje https://www.elektrobim.pl, będący liderem rozwiązań automatycznych do bram.

Montaż napędu do bramy jednoskrzydłowej

Prawidłowy montaż napędu do bramy jednoskrzydłowej jest podstawą jej poprawnego funkcjonowania. Nieumiejętny montaż sprawić może wiele utrudnień i kłopotów oraz wpłynąć negatywnie na żywotność mechanizmu. W większości przypadków, podczas mocowania napędu do bramy, wystarczy dokładne przeczytanie instrukcji i stosowanie się do zaleceń w niej zawartych. Czasami konieczna może się jednak okazać pomoc specjalisty, który weźmie pełną odpowiedzialność za terminowość i jakość wykonanej usługi.

Gdzie stosuje się automatykę do bram jednoskrzydłowych?

Napęd do bramy jednoskrzydłowej znajdzie zastosowanie nie tylko w domu wolnostojącym, ale także osiedlu mieszkalnym czy przedsiębiorstwie. Nowoczesna automatyka do bram gwarantuje bezobsługowe, bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat. Szeroka oferta napędów na rynku pozwala dobrać rozwiązanie spełniające w pełni indywidualne potrzeby każdego nabywcy. Produkty, poza standardową 24-miesięczną gwarancją, często objęte są rozbudowaną gwarancją na 3, a nawet na 5 lat. Automatyka do bramy jest więc inwestycją wieloletnią i bezpieczną. Co więcej, napędy oferowane są w przystępnych cenach, dzięki czemu nie nadwyrężają budżetu domowego.

Artykuł promocyjny.

Powiązane treści