26 września 2021

Jak zorganizować bezpieczne wakacje za granicą?

Dużym zainteresowaniem wśród polskich turystów cieszą się w dalszym ciągu kierunki zagraniczne – Włochy, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Dominikana, Zanzibar, Meksyk i wiele innych. Postanowiłeś, że w tym roku urlop spędzisz na jednym z ciepłych, słonecznych miejsc? Sprawdź, jak zorganizować bezpieczne wakacje za granicą.

Przygotowania do wymarzonego urlopu – o czym pamiętać?

Podejmując się organizacji podróży do innego kraju, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wyborem kierunku wakacji. Gdzie jechać tym razem? Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna, na którą wpływ mają nie tylko indywidualne upodobania, ale także i budżet przeznaczony na wyjazd. Jeśli organizujemy wakacje na własną rękę, to wówczas kolejnym etapem przygotowań będzie wykupienie biletów lotniczych oraz zarezerwowanie noclegu. Na kilka tygodni przed wyjazdem, warto przygotować listę niezbędnych rzeczy do spakowania. W sytuacji, kiedy celem naszego wyjazdu jest chęć zwiedzenia najciekawszych miejscowych zabytków, to świetnym rozwiązaniem jest zakup kieszonkowych przewodników, które ułatwią nam przemieszczanie się po obcym kraju.

Organizując rodzinne wakacje za granicą, nie można pominąć także kwestii bezpieczeństwa. Wbrew powszechnie panującym przekonaniom, posiadanie karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zapewnia nam kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej.

Dlaczego warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?

Planujesz wakacje za granicą? W takim razie koniecznie rozważ możliwość wykupienia dodatkowej polisy turystycznej, zwłaszcza teraz, kiedy sytuacja epidemiczna na całym świecie nie napawa optymizmem. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia. Nagła choroba, wypadek, kolizja drogowa, kradzież – wszystko to tak na dobrą sprawę może przydarzyć się każdemu. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia podróżującym bezproblemowy dostęp do opieki medycznej oraz natychmiastową pomoc tłumacza bądź prawnika.

Ciekawą ofertą pakietów turystycznych może pochwalić się między innymi firma SIGNAL IDUNA. W tym przypadku ubezpieczenie turystyczne dostosowywane jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Polisa gwarantuje pokrycie kosztów  leczenia, ratownictwa, assistance, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) czy pomocy prawnej. Warto wiedzieć również o tym, że podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego można rozszerzyć o dodatkową ochronę bagażu, sprzętu sportowego oraz OC w życiu prywatnym.

Materiał gościnny, przygotowany przez firmę partnerską.

Powiązane treści