22 marca 2023

Co kupić teściowej na urodziny? Poradnik wzorowego zięcia!

Trafienie z prezentem dla teściowej to prawdziwe wyzwanie. Szczególnie, jeśli będzie to spotkanie zapoznawcze, a zatem najczęściej jeszcze przed ceremonią ślubu z jej córką. Wybierając podarunek bardzo łatwo natknąć się na minę i wybrać coś, co będzie odebrane niezbyt korzystnie przez drugą stronę.

Wydaje się zatem, że zrobienie ciekawego i pomysłowego prezentu dla teściowej jest niesamowicie trudne. Czy tak jest naprawdę? To zależy, ponieważ istnieje lista pewnych przedmiotów, które zawsze będą potraktowane pozytywne. Wskazujemy, co kupić teściowej na urodziny, święta lub na pierwsze spotkanie. Przedstawiamy kilka niezawodnych porad, których warto się trzymać!

Jaki prezent dla teściowej nie jest odpowiedni?

Warto najpierw zapoznać się z zestawieniem przedmiotów, których nie wypada kupować. Na liście zakazanych rzeczy znajdują się m.in. sprzęty AGD, odkurzacze, szczotki, mopy, książki o odchudzaniu i inne przedmioty, które mogłyby zostać odebrane dwuznacznie. Lepiej nie próbować wręczania tych prezentów, ponieważ w zależności od temperamentu teściowej, można się nieco przeliczyć – i później tego żałować. Cóż, nikt nie lubi sytuacji, w których jego pomysły będą wytykane później na spotkaniach rodzinnych. Niezbyt dobrym pomysłem będzie także zwykły kubek z napisem „najlepsza teściowa”. To bardzo oklepany schemat, a tego rodzaju przedmioty są dostępne w większości sklepów typu „wszystko po cztery złote”. Nie należy także wręczać zestawu garnków czy pustych pudełek do przechowywania żywności. Choć czasami może być to zaskakujący i zabawny prezent, o tyle niekiedy można się bardzo szybko dowiedzieć, że teściowa ma zupełnie inne poczucie humoru. Zatem: co kupić teściowej, aby zostało to pozytywnie odebrane? Jak zięć może zaimponować matce swojej drugiej połówki?

Co kupić teściowej na pierwsze spotkanie?

Niezawodnym podarunkiem są kwiaty. To jeden z najprostszych i najbardziej skutecznych prezentów, który zawsze się kojarzy pozytywnie. Oczywiście, warto zwrócić uwagę na rodzaj kwiatów – nie powinno się kupować takich, które nadają się jedynie na cmentarz! Uniwersalne kwiaty to tulipany, róże czy goździki. Najlepiej, jeśli zostaną wręczone pod postacią pięknego bukietu. Opcjonalnie można również dodać karteczkę lub dedykację, w której napiszemy coś miłego. Można dopisać tam adnotację w stylu „dla wspaniałej teściowej”. Ciekawym pomysłem jest również kupienie kwiatów doniczkowych. Z różnych względów powinno unikać się kaktusów. Mają one symboliczne znaczenie, które równie jak inne niewłaściwe podarunki, może być niepoprawnie zinterpretowane. Wybierając kwiaty takie jak róże, należy zwrócić uwagę także na ich kolor. O ile czerwień symbolizuje miłość, to w przypadku obdarowywania teściowej lepiej wybrać nieco subtelniejszy kolor. Barwa różowa symbolizuje m.in. szacunek, dlatego bukiet w takiej kolorystyce będzie jak najbardziej odpowiedni. Wśród innych polecanych kwiatów można wyróżnić: orchidee, gerbery, lilie, stokrotki bukietowe czy fiołki.

Co kupić teściowej na urodziny lub na święta?

Pytanie, co kupić teściowej na święta? Tutaj pole manewru jest zdecydowanie większe, ponieważ prezenty świąteczne mogą być bardziej uniwersalne. Istotne, aby były one powiązane z rzeczywistymi zainteresowaniami „mamy”. Dobrą ideą jest np. spersonalizowany prezent dla teściowej w postaci zegara, kalendarza z fotografiami rodzinnymi czy ładnie ozdobionym zestawem stołowym. Być może teściowa jest prawdziwym molem książkowym? Wówczas strzałem w dziesiątkę będzie wybranie odpowiedniej lektury. Można dla niej wybrać ceniony bestseller lub najnowszą powieść w jej ulubionym gatunku. Kolejnym dobrym prezentem są różnego rodzaju kosmetyki. To zawsze uniwersalny podarek, który będzie pasować na okazje typu święta czy imieniny. Co kupić na prezent teściowej, która uwielbia spędzać czas w kuchni? Cóż, tak jak wspomniałem wcześniej, najlepiej omijać przedmioty typu garnki i sprzęty do sprzątania. Zamiast tego można zainwestować w naprawdę dobrą kawę czy zestaw herbat, które umilą każdy dzień. Zarówno jeden, jak i drugi produkt, można zakupić albo w ekskluzywnej palarni kawy, albo w profesjonalnej herbaciarni. Dzięki trafionym podarkom teściowa z pewnością uzna, że jej córka weszła we wzorowy związek!

Powiązane treści