Kosmetyki nie należą do produktów, z których konsumenci mogliby z dnia na dzień po prostu zrezygnować. W praktyce jest wręcz odwrotnie – coraz więcej osób uważnie wybiera tego typu asortyment, mając większe oczekiwania co do jego jakości i naturalności. Warto więc rozważyć możliwość sprzedawania kosmetyków zagranicznych. Dlaczego jest to dobry pomysł?
Czym wyróżniają się zagraniczne kosmetyki?
Na wstępie warto zaznaczyć, że przez zagraniczne kosmetyki rozumiemy nie tyle kosmetyki zagranicznych marek, ale wyroby produkowane na zagraniczne rynki, ponieważ między tymi pojęciami jest znacząca różnica. Formuły kosmetyków wypuszczanych na nasz rynek są bowiem znacznie gorsze jakościowo, niż te przeznaczone na rynek zachodni, co ma związek z wymaganiami konsumentów. Kosmetyki zagraniczne – na przykład włoskie czy niemieckie – posiadają nowocześnie opracowane receptury. Wykorzystują wysokiej jakości substancje, zawierają większe ilości składników aktywnych i są produkowane w oparciu o najnowsze wyniki badań. Wszystko to przekłada się na bezpieczeństwo ich stosowania skuteczność, innowacyjność i ekonomiczność – jedno opakowanie kosmetyku może posłużyć nam znacznie dłużej, a jego cena wcale nie jest wygórowana.
Należy pamiętać o różnicy pomiędzy kosmetykami zagranicznymi a kosmetykami zagranicznych marek w momencie ich zamawiania. Hurtownia kosmetyków musi być więc przedsiębiorstwem godnym zaufania, które nie oferuje produktów gorszej jakości, lecz wyłącznie oryginalne towary przeznaczone na zachodni rynek. Jedną z takich hurtowni jest obecna na rynku od wielu lat hurtownia chemiczna EDG, która sprowadza i magazynuje kosmetyki zachodnie w kraju, co pozwala jej zagwarantować najkrótsze możliwe terminy dostaw.
Jakie zalety mają zagraniczne kosmetyki?
Kosmetyki zagraniczne w swoim oryginalnym wydaniu to prawdziwy fenomen na naszym rynku. Doceniamy je – podobnie jak chemię zagraniczną – za wydajność, skuteczność i doskonały skład. Najważniejszą zaletą takich produktów jest fakt, że łączą one funkcje myjące z pielęgnacyjnymi, co dotyczy między innymi żelów pod prysznic czy szamponów do włosów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na aplikację balsamu po prysznicu czy na nałożenie odżywki po umyciu fryzury.
Kosmetyki zagraniczne cenione są za to, że:
- mają wysoko skoncentrowaną formułę,
- są skuteczne i wydajne,
- są bezpieczne, również dla posiadaczy wrażliwej skóry,
- przyjemnie pachną,
- są wygodne w stosowaniu.
Dużym atutem zachodnich kosmetyków jest też coraz częściej ich ekologiczny, naturalny, a nierzadko również wegański skład. Produkty bazują na bezpiecznych substancjach pochodzenia roślinnego (oleje, wyciągi, olejki eteryczne), dzięki czemu działają skutecznie, ale delikatnie. Nie szkodzą ani wrażliwej skórze, ani środowisku. Mają również ładny zapach, który uprzyjemnia codzienne zabiegi pielęgnacyjne i długo utrzymuje się na skórze czy włosach.
Zagraniczne kosmetyki – jakie produkty warto wprowadzić do oferty?
Chcąc wprowadzić zagraniczne kosmetyki do oferty sklepu, warto zastanowić się, jak rozległy ma być jego asortyment. Czy wolimy skoncentrować się na konkretnych potrzebach klienta, czy oferować kompletną paletę towarów. Produkty tego typu można podzielić na różnego typu kategorie. Podstawowa stosowana jest w większości drogerii – to podział na pielęgnację poszczególnych części ciała lub na czynności, takie jak mycie, odżywianie, nawilżanie i tak dalej. Możemy wyróżnić zatem:
- kosmetyki do pielęgnacji włosów: szampony, maski, odżywki,
- kosmetyki do mycia ciała: płyny do kąpieli, żele pod prysznic, olejki pod prysznic,
- kosmetyki do skóry ciała: balsamy,
- kosmetyki do twarzy: kremy, sera,
- kosmetyki do dłoni i stóp: kremy,
- kosmetyki do higieny jamy ustnej: pasty, płyny do płukania,
- kosmetyki do depilacji,
- kosmetyki do higieny intymnej.
Zupełnie osobno można stworzyć też kategorie kosmetyków dla dzieci, kosmetyków wegańskich czy kosmetyków ekologicznych. Bardzo ciekawą opcją jest też wybór produktów włoskich marek, które oferują kompletne linie preparatów o jednym zapachu, w skład których wchodzi: płyn do płukania tkanin, płyn do kąpieli oraz perfumy.
Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu