21 marca 2022

Co to jest flower box i jak dbać o kwiaty?

Właściwa ekspozycja bukietów kwiatowych ma ogromne znaczenie. Można wręczyć je w specjalnej folii, wazonie, a także matowym opakowaniu. A może pudełko? Tak zwane flower boxy stały się w ostatnim czasie szalenie popularne. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ prezentują się one naprawdę spektakularnie.

Flower box to nic innego, jak pudełko, w którym umieszczane są kwiaty. Należy jednak podkreślić, że ma ono dekoracyjny charakter. Powstaje ze specjalnie dobranych materiałów, w odcieniach, które pozwalają podkreślić atrakcyjność bukietu.

Po stronie ich zalet trzeba zapisać również fakt, że występują w wielu odmianach. Klienci kwiaciarni mogą skupić się nie tylko na ich wielkości i pojemności, ale też na kształcie oraz ogólnym designie. Co równie istotne, takie pudełka zapewniają mnóstwo swobody podczas układania kwiatów. Dzięki temu pozwalają na tworzenie niezwykle bogatych, atrakcyjnych kompozycji.

Wszystko to gwarantuje flower box. Poznań to dobre miasto do zakupu tego typu produktów. Dlaczego? Głównie ze względu na dostęp do cenionych kwiaciarni, które przygotowują pudełka na komunie, wesela, chrzciny, a także na wiele innych okazji (bez okazji też!). Sprawia to, że każdy klient może znaleźć to, czego szuka. Bez względu na interesujący go rodzaj kwiatów, czy efekt końcowy, jaki chce uzyskać.

Flower box – Poznań

Skoro wiemy już, czym są kwiatowe pudełka i kiedy dobrze będzie o nich pomyśleć, warto skupić się na odpowiedzi na pytanie, jak dbać o znajdujące się w nich kwiaty.

Spokojnie – to, że znajdują się one w pudełku, wcale nie oznacza, że mogą szybko zwiędnąć. Na dnie pojemnika znajdują się bowiem specjalne gąbki nasączone wodą, jak również odpowiednio dobraną odżywką. Oznacza to, że o kwiaty dbać można tak samo jak wówczas, gdy znajdują się one w wazonie. Na pewno nie należy zapominać o ich pryskaniu, a także regularnym moczeniu wspomnianej gąbki, tak aby rośliny miały stały dostęp do wody. Dzięki tego typu działaniom pielęgnacyjnym pozostaną one atrakcyjne przez długi czas.

Materiał partnera

Powiązane treści