13 grudnia 2021

Serwery premium dla małych, średnich i dużych firm

Serwer to stosunkowo niewielkie urządzenie, dające ogromne możliwości. Wykorzystuje się je w wielu firmach, niezależnie od branży, w jakiej działają. Serwery premium od producenta Dell są szczególną grupą sprzętu, bowiem wyróżniają się na tle innych koncernów niezwykłą jakością wykonania i niezawodnością.

Dell – serwery dla firm z każdej branży

Producent Dell zyskał ogromną popularność na całym świecie nie bez powodu. Produkowany przez firmę sprzęt oparty jest na materiałach najwyższej jakości. Tworzywa cechują się solidnością, dzięki czemu ich żywotność jest niezwykle długa. Na uwagę zasługuje także bezawaryjność, bowiem serwery działać mogą nieprzerwanie w zasadzie przez cały czas. Dell tworzy urządzenia dedykowane firmom z każdej branży. Skupia się na dostarczaniu sprzętu największym korporacjom na świecie, jak i przedsiębiorstwom średniej bądź małej wielkości.

Serwery użytkowane mogą być przez szkoły, uniwersytety, szpitale, prokuratury lub sądy. W zasadzie nie istnieją ograniczenia, co do ich wykorzystania. Ich główną funkcją jest zwiększenie wydajności pracy sprzętu w firmie. Współczesne stanowisko pracy najczęściej wyposażone jest w komputer, bez którego nie byłoby możliwe wykonywanie wielu czynności. Serwery pozwalają na sprawne działanie wszelkich urządzeń w siedzibie firmy, jednocześnie maksymalnie chroniąc gromadzone dane.

Serwery rack, tower oraz macierze Dell

Serwery premium obejmują urządzeni o budowie typu rack bądź tower. Wybór właściwego sprzętu uzależniony jest od potrzeb i wymagań firmy. Serwer rack przeznaczony jest do umieszczania w szafie serwerowej, którą dysponują zazwyczaj duże korporacje. Szafy znajdują się natomiast w specjalnych pomieszczeniach, zwanych serwerownią. Drugi rodzaj urządzenia tower przypomina wyglądem tradycyjny komputer PC. Serwer ten umieścić możemy bezpośrednio na podłożu, jeżeli nie dysponujemy serwerownią. Wraz z rozwojem firmy, gdy zaistnieje konieczność wyposażenia się w większą ilość serwerów, możliwe jest także zamontowanie urządzenia tower w szafie serwerowej.

Macierze Dell stanowią rozszerzenie działania serwerów. Stworzone zostały z myślą o zwiększeniu ochrony gromadzonych danych, przy jednoczesnym, natychmiastowym dostępie do nich. Zbiór kilkudziesięciu dysków twardych lub dysków SSD, połączonych ze sobą pozwala także zmaksymalizować parametry pracy na danych, zwiększyć wydajność i możliwości serwera oraz tworzyć kopie zapasowe na wiele sposobów – backupy, snapshoty i inne.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści