Bez względu na to, jaką działalnością się trudnimy, prawdopodobnie w naszym biurze znajduje się także urządzenie drukujące. Problemem, z jakim regularnie mamy do czynienia w przypadku tego sprzętu, jest całkowite zużycie tonera lub tuszu, uniemożliwiające dalsze drukowanie. Większość osób w takiej sytuacji kupuje po prostu nowy materiał eksploatacyjny, a w zasadzie cały toner lub kartridż. Tymczasem istnieje inne rozwiązanie – możliwość poddania tuszu lub tonera procesowi regeneracji.
Czy regeneracja tonerów i napełnianie ich jest tym samym?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że regeneracja tonera i jego ponowne napełnienie to dwie osobne sprawy. Proces regeneracji polega na profesjonalnym przygotowaniu danego kartridża lub tonera do pracy. W tym celu wymienia się zużyte części, udrażnia dysze głowicy drukującej, a także oczyszcza i napełnia komory tuszem lub tonerem. Tym samym ponowne napełnienie tuszu stanowi jedynie element prac regeneracyjnych. Jeśli zdecydujemy się wyłącznie na uzupełnienie tuszu, nie mamy pewności czy wydruki będą powstawać w sposób prawidłowy. Co więcej – popełniając błąd możemy doprowadzić do uszkodzenia nie tylko tonera lub kartridża z tuszem, ale i całej drukarki.
Jakie korzyści przynosi regeneracja tonera?
Bez wątpienia podstawową zaletą regeneracji tonerów jest fakt, że rozwiązanie to jest o wiele tańsze niż zakup nowego materiału eksploatacyjnego. Im więcej drukujemy w domu lub firmie, tym większe korzyści finansowe możemy osiągnąć, stawiając na proces regeneracji. To jednak niejedyny atut – regeneracja tonerów wiąże się ponadto z korzyściami dla środowiska. Działamy bowiem w sposób proekologiczny, poddając nasz toner lub kartridż swoistemu recyklingowi – do obiegu nie trafia kolejna porcja plastiku, a my uzyskujemy pełnowartościowy materiał eksploatacyjny. Co więcej – standardowo kartridże napełniane są przez producentów do połowy lub 1/3 ich pojemności, tymczasem proces regeneracji wiąże się z napełnieniem kartridża do pełna, co przekłada się na więcej tuszu w niższej cenie.
Zużyty toner? Oddaj do skupu
Kiedy tusz lub toner ulegną wyczerpaniu, konieczna jest wymiana tego materiału eksploatacyjnego na nowy. Wiele osób staje jednak przed dylematem, co zrobić ze zużytym tonerem? Warto w takiej sytuacji odwiedzić skup tonerów (np. ten: https://mytoner.pl/skup-tonerow-oryginalnych/), czyli miejsce, w którym możesz z zyskiem pozbyć się niepotrzebnych tuszy i tonerów. Co więcej – sprzedać można nie tylko puste, ale także uszkodzone tonery. Skup tonerów przyjmuje również tonery nowe, niepotrzebne, jakie np. zakupiliśmy na zapas do drukarki, po czym wymieniliśmy ją na inny model, z którym nie są kompatybilne. Dzięki temu zalegające u nas materiały eksploatacyjne, z których z losowych powodów nie skorzystamy, mogą być przykładowo poddane regeneracji i zyskać nowe życie, przysługując się innym osobom.
Jak wygląda procedura sprzedaży tonera?
Jeśli nie interesuje nas regeneracja tonera, tylko jego sprzedaż, w pierwszej kolejności powinniśmy poinformować skup tonerów o posiadanych przez nas materiałach. Warto przykładowo dołączyć w korespondencji mailowej zdjęcia tonerów, które posiadamy wraz z informacją o ich stanie. Na podstawie nadesłanych przez nas informacji skup wycenia materiały i informuje nas o propozycji finansowej, a także o tym, w jaki sposób możliwy będzie odbiór materiałów – u nas lub w punkcie skupu. Co więcej – punkty skupujące tonery zazwyczaj przyjmują materiał zarówno od klientów indywidualnych, jak i biznesowych.
Artykuł gościnny.