6 kwietnia 2022

Panele podłogowe imitujące kamień

Kamienna podłoga do niedawna widywana była częściej w starych domach oraz w miejscach użyteczności publicznej – np. restauracjach. Z jednej strony kamienna posadzka kojarzona była z luksusem, z drugiej strony ze stricte użytkowym jej charakterem. Kamień jest niemal nieścieralny i nadaje podłożu wyjątkowej odporności na działanie czynników niszczących. Dziś jednak podejście do kamienia na podłodze znacząco się zmieniło. Szczególnie, że możemy mieć podłogę z paneli, które doskonale imitują kamień.

Panele winylowe SPC to panele, których zewnętrzna warstwa doskonale oddaje nierównomierne zabarwienie kamienia, jego fakturę, a w dotyku są równie chropowate i niejednorodne, jak ich naturalny odpowiednik. W sklepach znajdziemy panele podłogowe imitujące kamień, taki jak marmur, granit, czy trawertyn. Ciekawą ofertę znajdziemy na stronie the-floor.pl, na której znaleźliśmy kilka inspiracji do zaaranżowania podłogi nie tylko w salonie, czy w reprezentacyjnym hallu, ale także do kuchni, do gabinetu i łazienki.

Panele podłogowe winylowe – co to jest i czym różnią się od tradycyjnych rozwiązań?

Panele winylowe są zdecydowanie bardziej trwałe od tradycyjnej drewnianej podłogi, a także innych rozwiązań podłogowych. Są w 100% wodoodporne oraz posiadają wysokie klasy użyteczności oraz ścieralności. Ich ceramiczny rdzeń wykonany jest w 75% z naturalnych minerałów skalnych oraz trwałych polimerów. Wykonane są z kilku nałożonych i klejonych do siebie warstw winylu. To właśnie zastosowane technologie, razem z podłożem e-marble produkowanym w Niemczech sprawiają, że panele winylowe THE FLOOR są tak trwałe i jakościowe.

Aranżacja z podłogą z paneli imitujących kamień

Panele podłogowe imitujące kamień doskonale pasują do wnętrz zaaranżowanych w stylu minimalistycznym i industrialnym. Mimo że styl industrialny, a więc taki, który gości w modnych ostatnio loftach jest niezwykle surowy i najchętniej wybiera się do niego beton, to jednak warto wypróbować również podłogę z paneli imitujących kamień. Doskonale w tego typu wnętrzach sprawdzą się panele Velluto lub Lavarosa ze strony the-floor.pl. Gdy decydujemy się na położenie paneli winylowych imitujących naturalny kamień w nowoczesnych wnętrzach, spróbujmy pójść na ciosem i dopasować do podłogi również kamienne parapety i blat w kuchni oraz dodatki w salonie.

Panele podłogowe imitujące kamień w starym drewnianym domu i w stylu Glamour

Panele podłogowe imitujące kamień pasują też do drewnianych domów, urządzonych w bardziej starodawnym stylu rustykalnym. Niezależnie od tego, czy mamy dom z bali, czy stary drewniany dom utrzymany np. w starym mazurskim sznycie, warto postawić na kamień, bo jest to surowiec naturalny, bardzo dobrze komponujący się z drewnem. Szczególnie, gdy w domu mamy kominek lub piec kaflowy. Łącząc kamień na podłodze z drewnianymi ścianami i stropami, można postawić na nieco cieplejszy odcień kamienia Nebbia. Przeciwieństwem stylu rustykalnego jest styl glamour, a jednak i tutaj możemy zastosować na podłodze kamień – najlepiej marmurowe dekory Marmorata Chiara i Carrara Marble. Idealnie będą współgrać z jasnymi elementami wyposażenia w nowobogackim stylu.

Artykuł promocyjny.

Powiązane treści