6 marca 2022

Mocowania fotowoltaiczne – co warto wiedzieć?

Jedną z kluczowych kwestii montażu paneli fotowoltaicznych są ich parametry.

Wynika to faktu, że jest to system, który musi spełniać swoje zadania przez co najmniej kilka lat, będąc odpornym na różnego rodzaju czynniki, w tym m.in. zmienne warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz, grad, mróz, silny wiatr, czy wysokie temperatury. Odpowiednie mocowanie i jakość paneli jest o tyle ważne, że takich gwałtownych zjawisk pogodowych systematycznie przybywa. Warto pamiętać także, że nie tylko panel, ale także całe mocowanie musi być odporne na zjawiska środowiska chemicznego np. padające kwaśne deszcze.

Jakie elementy mogą tworzyć mocowanie fotowoltaiczne?

W skład mocowań fotowoltaicznych mogą wchodzić różne elementy. Cała instalacja jest zależna od wielu czynników w tym m.in. od miejsca, w którym ma być implementowana. Duże znaczenie ma tutaj kształt dachu oraz materiał, jakim został on pokryty. W skład większości systemów mocowań wchodzić będą takie elementy jak: szyny, moduły, różnego rodzaju uchwyty, zatrzaski, łączniki czy śruby.

Mocowania fotowoltaiczne dostępne w Elgo

W ofercie firmy znajdziemy różnego rodzaju mocowania fotowoltaiczne, wykonane z zachowaniem najwyższych standardów. Elementy złączne produkowane są stali nierdzewnej A2, a dzięki dodatkowi chromu cały ich przekrój i powierzchnia są odporne na korozję i świetnie sprawdzą się w różnych warunkach atmosferycznych. Dobrym pomysłem w instalacjach jest także wykorzystanie śrub dwugwintowych, szczególnie w sytuacji, kiedy instalacja ma być implementowana do połaci dachu. W ofercie są także różnego rodzaju nakrętki kołnierzowe, uszczelki kauczukowe, wkręty samowiercące, podkładki sprężyste czy wpusty przesuwane.

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko panele. To jeszcze okablowanie biegnące od paneli do falownika. Na tym etapie montażu doskonale sprawdzają się wkręty farmerskie, które można mocować bez nawiercania otworów lub wkręty do drewna o dwóch rodzajach gwintów co ułatwia dociąganie połączenia i licowanie łba z powierzchnią materiału, w który jest wkręcany.

Treść sponsorowana

Powiązane treści