21 lutego 2023

Kultowe filmy romantyczne – 5 tytułów na udany wieczór we dwoje

Doskonałym sposobem na spędzenie romantycznego wieczoru we dwoje jest wybór filmu i organizacja wyjątkowego seansu na własnej sofie. Przygotuj pudełko popcornu, ulubione napoje, być może czerwone wino – wyjątkowo romantyczny dodatek do wspólnego wieczoru w domu, ciepły kocyk i zgaś światło. Wśród kultowych filmów znajduje się wiele propozycji, które powinniście obejrzeć razem. Rozpocznijcie od klasyków, zasługujących na co najmniej kilka wspólnie wylanych łez wzruszenia i namiętnych pocałunków, które mogą być wstępem do dalszej części wspólnego wieczoru.

1. Pretty Woman – bezwzględnie pierwsze miejsce do wspólnego obejrzenia

Produkcja Gary-ego Marchalla przyniosła odtwórczyni głównej roli kobiecej, Julii Roberts druga nominację do Oscara i uznanie fanów. Sceny z filmu, w którym dama do towarzystwa spędza tydzień z biznesmenem, a znajomość przeradza się w wyjątkowe uczucie stały się kultowe. Zakupy głównej bohaterki, tytułowa piosenka – klimat Pretty Woman jest niepowtarzalny. Doskonałe kreacje aktorskie Julii Roberts i Richarda Gear’a sprawiły, że wiele osób uwierzyło w realność historii o Kopciuszku we współczesnym świecie.

2. Cztery wesela i pogrzeb – romantyczny klasyk, który musicie zobaczyć

Komedia romantyczna z 1994 roku, w której główny bohater (odtwórcą roli Hugh Grant) jest częstym gościem na ślubach, lecz sam stroni od ożenku stała się dla miłośników wzruszających historii o miłości jedną z obowiązkowych, wyciskających łzy wzruszenia opowieści. Czy pamiętasz piosenkę z tego filmu? Wet Wet Wet „Love Is All Around”? Jeżeli oboje urodziliście się po powstaniu tego filmu czas nadrobić zaległości i spędzić wieczór z Andy McDowell i Hugh Grantem.

3. Mój chłopak się żeni – kultowa komedia romantyczna

Bohaterowie tej romantycznej komedii byli parą, jednak ich relacja, nawiązana we wczesnej młodości nie przetrwała próby czasu. Bohaterowie, darzący się wciąż sympatią postanawiają, że jeśli do ukończenia dwudziestu ośmiu lat nie znajdą odpowiednich partnerów, wrócą do siebie i wezmą ślub. Dla bohaterki filmu niemałym zaskoczeniem jest zaproszenie na uroczystość zaślubin i przyjęcie, które przyszło krótko przed dwudziestymi ósmymi urodzinami. Ona już wie, że wciąż coś do niego czuje i za wszelką cenę będzie chciała uniemożliwić zawarcie tego małżeństwa. Gwiazdorska obsada, mnóstwo wzruszeń. Przygotujcie chusteczki.

4. Uwierz w ducha – o miłości, silniejszej niż śmierć

Film z 1990 roku i Patrick Swayze jako odtwórca głównej roli męskiej dowodzą, że ogromnego uczucia nie pokona nawet rozdzielenie śmiercią. Gdy mężczyzna ginie, chroniąc swoją ukochaną podczas napadu mamy przed sobą nie koniec, a początek wyjątkowo wzruszającej historii o prawdziwej miłości. Z udziałem medium udaje się przywołać ducha zmarłego mężczyzny, który przybywa, by ostrzec ukochaną przed czyhającymi na nią niebezpieczeństwami. Warto przyjrzeć się również wspaniałej roli Woopi Goldberg. Przed obejrzeniem zaopatrzcie się w jeszcze więcej chusteczek. Wyjątkowo romantyczny, wzruszający film dla par, które tworzą niezwykłą, trwałą, opartą na silnej więzi relację.

5. Dirty dancing – kultowy, taneczny film o miłości

Jeśli chcecie obejrzeć luźniejszy film w romantycznym klimacie, namiętny seks, radość z tańca i przyjrzeć się gorącym rytmom kubańskiej salsy Dirty dancing z Patrickiem Swayze oraz Jennifer Grey jest obowiązkowym filmem na romantyczny wieczór we dwoje. Film romantyczny na Netflix to łatwy i szybki sposób na znalezienie czegoś, co warto zobaczyć, klasyków, wyciskaczy łez, melodramatów i innych filmów, które warto obejrzeć ze swoją drugą połówką. Być może Dirty dancing zainspiruje Was do udziału w kursie tańca lub do wspólnego wyjścia? Taniec wyjątkowo odzwierciedla emocje pomiędzy dwojgiem ludzi. Połączcie seans filmowy z tańcem, przekonajcie się jak zmysłowa salsa odmieni wasz romantyczny wieczór. Latynoskie rytmy, cuba libre i poczujecie, że warto było rozpocząć wieczór przed telewizorem. Wśród romantycznych filmów nie znajdziecie bardziej kultowej produkcji, opowiadającej o uczuciu, rodzącym się wraz z miłością do tańca.

Powiązane treści