19 lipca 2024

Kiedy warto stosować podkolanówki kompresyjne?

Podkolanówki kompresyjne, czyli uciskowe są znane od wielu lat, wykorzystywane są przede wszystkim w profilaktyce i leczeniu żylaków. Na czym polega ich działanie? W jakich sytuacja warto je zastosować?

Jak działają podkolanówki kompresyjne?

Podkolanówki kompresyjne to specjalne produkty profilaktyczne i lecznicze, które stosowane są w przypadku występowania żylaków czy uczucia ciężkich nóg. Dzięki nim można zredukować ryzyko rozwoju wad krążeniowych, które mogą wymagać leczenia operacyjnego. Działanie podkolanówek uciskowych opiera się na kompresji. Wysokie skarpetki stopniowo uciskają żyły, poprawiają krążenie krwi i prawidłowe domykanie się zastawek. Nacisk zmniejsza się od kostki do górnej części łydki, dzięki temu powoduje powrót krwi do serca oraz transport limfy do węzłów chłonnych. Noszenie podkolanówek ma potwierdzone działanie na zdrowie. Główne efekty, jakie można zaobserwować to:

  • Zmniejszone ryzyko powstawania zakrzepów krwi,

  • Wspieranie leczenia żylaków oraz niewydolności żylnej,

  • Zmniejszenie uczucia ciężkich nóg,

  • Zmniejszenie opuchlizny nóg, wynikającej z ciąży lub nadwagi,

  • Redukcja bólu i obrzęku.

Jakie podkolanówki uciskowe są dostępne?

Oferta podkolanówek kompresyjnych jest bardzo szeroka, do wyboru są modele damskie i męskie, w wielu kolorach. Najczęściej wybierane są skarpetki w kolorze beżowym, czarnym, grafitowym lub granatowym, ale dostępne są także produkty we wzory, w żywych kolorach. Można je nosić na co dzień, do pracy czy w czasie uprawiania sportów. Dobre podkolanówki kompresyjne produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają odpowiedni nacisk. Jest to m.in. poliamid, elastan, bawełna lub nylon. Są miękkie, elastyczne, komfortowe w użytkowaniu.

Kiedy stosować podkolanówki kompresyjne?

Produkty uciskowe można stosować w celach leczniczych oraz profilaktycznych. Do leczenia żylaków polecane są podkolanówki kompresyjne o różnych stopniu nacisku, które powinny być dobrane przez lekarza. Podkolanówki kompresyjne można stosować również profilaktyczne, w przypadku zauważenia na nogach popękanych naczynek, obrzęków, uczucia ciężkich i zmęczonych nóg. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które długo pracują w jednej pozycji, przez wiele godzin przebywają w podróży lub są obciążone genetycznie występowaniem żylaków. Podkolanówki profilaktyczne są także dobrym wyborem dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Ucisk na nogi poprawia działanie układu krążenia, przyśpiesza regeneracje, zmniejsza zmęczenie, pozwala zredukować ryzyko wystąpienia zakwasów.

Podkolanówki kompresyjne to bezinwazyjna metoda walki z pajączkami, żylakami czy uczuciem ciężkich nóg. Produkty uciskowe można stosować w ramach profilaktyki, a także jako element wspierający leczenie czy po przebytych zabiegach. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać produkt, który spełni wszystkie oczekiwania.

To jest lek/wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną treścią ulotki dołączonej do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Materiał promocyjny.

Powiązane treści