21 marca 2022

Jakim najczęstszym awariom ulegają wózki widłowe?

Wykorzystanie nowoczesnych, dobrze wyposażonych wózków widłowych pozwala znacząco przyspieszyć i usprawnić realizację wielu prac wykonywanych w magazynach, warsztatach czy też na placach budowy. Gdy więc ulegają awariom, warto działać tak szybko, jak tylko się da.

Niestety, szybka naprawa nie zawsze jest możliwa. Mowa tu zwłaszcza o sytuacjach, w których uszkodzeniu ulegają kluczowe mechanizmy oraz elementy. W takim przypadku należy postawić na wózki widłowe na sprzedaż. Poznań na szczęście zapewnia dostęp do bardzo szerokiej oferty, w skład której wchodzą zarówno maszyny nowe, jak i używane. Współpraca z cenionym partnerem pozwoli szybko uzupełnić braki w wyposażeniu. Bez względu na to, jakiego rodzaju maszyny są potrzebne w danej chwili.

Co w wózkach widłowych psuje się najczęściej?

Lista potencjalnych awarii może być bardzo długa, dlatego warto skupić się przede wszystkim na tych najpoważniejszych i zdarzających się najczęściej.

  • Uszkodzenie mechanizmu odpowiedzialnego za podnoszenie ładunku – do tej awarii dochodzi szczególnie wówczas, gdy wózek jest przez długi czas wykorzystywany do przenoszenia szczególnie ciężkich towarów i materiałów.
  • Awaria jednostki napędowej – łożyska, wtryski rozrząd. To wszystko psuje się w wyniku zużycia lub nieprawidłowego użycia sprzętu. Należy pamiętać, że złe nawyki operatora również mogą doprowadzić do szybszego uszkodzenia ważnych elementów oraz mechanizmów.
  • Niesprawna elektronika – tego typu problemy pojawiają się zwłaszcza w wózkach akumulatorowych i modelach korzystających z bardzo rozbudowanych technologii i funkcji dodatkowych.

To oczywiście nie wszystko. Wspomnieć można także o zapchanych filtrach paliwa, powietrza i oleju, uszkodzonym układzie hydraulicznym, czy też niesprawnym układzie kierowniczym. Jeżeli naprawy są niemożliwe lub nieopłacalne, warto sprawdzić wózki widłowe na sprzedaż. Poznań zapewnia dostęp do szerokiej oferty, co z pewnością działa na korzyść wielu firm. Mogą one bowiem dobrać sprzęty najlepiej spełniające kluczowe kryteria użytkowe.

Materiał partnera

Powiązane treści