4 grudnia 2021

Jak wynająć kontener na gruz?

Budowa domu jednorodzinnego albo remont mieszkania zawsze wiążą się z powstaniem sporych ilości gruzu. Nie wolno go wyrzucać do zwykłych pojemników na śmieci, ale należy przetransportować do specjalnych punktów zbierających i przetwarzających tego typu odpady. Samodzielny wywóz gruzu może okazać się trudny i czasochłonny, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania profesjonalnej firmie.

Kompleksowy wywóz śmieci – Marki

Jeśli interesuje Cię pozbycie się gruzu budowlanego lub wywóz śmieci Marki to natomiast miejsce, w którym znajduje się remontowany albo budowany obiekt, możesz skorzystać z wynajmu kontenera na gruz w firmie Byś. Aby zrealizować usługę, wystarczy skontaktować się ze specjalistą firmy mailowo lub telefonicznie. W rozmowie określ, jaka wielkość pojemnika Cię interesuje. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się szeroki wybór kontenerów, począwszy od niewielkich modeli o pojemności do 1,5 m3, przez średniej wielkości zbiorniki liczące kilka lub kilkanaście metrów sześciennych, aż po największe modele o wielkości do 36 m3. Firma proponuje także specjalistyczne praskontenery, które pozwalają na aż pięciokrotne zagęszczenie odpadów, co zwiększa ich pojemność i użyteczność. Zbiorniki te są przeznaczone do wyrzucenia różnych rodzajów gruzu: mieszanego, czystego oraz zanieczyszczonego. Tak duża gama pojemników pozwala na wybór odpowiedniej wersji idealnie dopasowanej do bieżących potrzeb. W zależności od rozmiaru kontenery sprawdzą się w przypadku osób prywatnych remontujących mieszkanie lub budujących domek jednorodzinny, deweloperów stawiających osiedla, centrów handlowych, fabryk, zakładów pracy oraz innych przedsiębiorstw produkujących zróżnicowane ilości odpadów.

Po określeniu rodzaju i wielkości zapotrzebowania wystarczy umówić się ze specjalistą na konkretną datę dostawy. W tym dniu firma Byś dostarczy wybrany kontener pod wskazany adres, a następnie odbierze go w umówionym terminie. Zazwyczaj odbiór następuje po kilku dniach, jednakże z powodzeniem można umówić się na bardziej odległy termin, aby wywieźć zapełniony kontener na gruz Marki to miejscowość, w której firma od lat obsługuje klientów prywatnych i biznesowych, dostarczając, a następnie wywożąc do bezpiecznych i legalnych punktów kontenery z gruzem.

Co można wrzucać do kontenera na gruz?

Gruz powszechnie kojarzy się z resztkami cegieł, betonu czy pustaków, jednakże termin ten obejmuje znacznie szerszy zakres elementów. Co zatem można umieszczać w kontenerze na gruz?

Specjalne pojemniki są przeznaczone na gruz, czyli materiały odpadowe powstałe w wyniku prac rozbiórkowych, budowlanych czy remontowych. Zalicza się do nich cegły, beton, dachówki, czystą ziemię, piasek i kafelki. Elementy te nazywane są tzw. czystym gruzem. Ponadto istnieje również gruz mieszany. W jego skład wchodzą wymienione już materiały czystego gruzu, a ponadto styropian, wełna mineralna, płyty gipsowo-kartonowe, drewniane części, folia malarska, siatki do montażu, tworzywa sztuczne oraz elementy o dużych gabarytach. Trzeci rodzaj gruzu, tzw. zanieczyszczony, obejmuje z kolei dodatkowo takie materiały jak m.in. trawa syntetyczna w rolkach, szkło, papa czy guma. Zamawiając kontener, należy wskazać, jakiego rodzaju gruzu chcesz się pozbyć, aby specjalista mógł dobrać odpowiedni rodzaj pojemnika.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści