31 sierpnia 2022

Gdzie wybrać się na urlop w Polsce?

Wakacje w Polsce cieszą się coraz większą popularnością, między innymi część osób nauczona doświadczeniem w czasach pandemii woli nie ryzykować wyjazdem zagranicznym, który może zakończyć się po powrocie kwarantanną. Poza tym baza turystyczna w Polsce jest od wielu lat na bardzo wysokim poziomie. Najczęściej wybierane miejsca to miejscowości górskie, nadmorskie, oraz położone nad polskimi jeziorami.

Góry, polskie góry – poznaj urok Tatr

Najchętniej odwiedzaną miejscowością górską jest klasyk – miasto Zakopane, serce polskich Tatr. Jest to miasto z doskonałą bazą wypadową. W okolicy można zwiedzić:

  • Bukowinę Tatrzańską położoną raptem 16 km od Zakopanego;
  • Gliczarów Górny – jedna z najwyżej położonych wsi w Polsce, wolny od smogu i pełen szlaków trekkingowych;
  • Morskie Oko tłumnie odwiedzane przez turystów;
  • Witów z Doliną Chochołowską – polską mekką krokusów;
  • Czorsztyn z przepięknym Jeziorem Czorsztyńskim.

W samym zaś Zakopanem, gdzie zatrzymać się można choćby w ekskluzywnych domach Zakovilla, jest tyle miejsc do odwiedzenia, począwszy od Krupówek, poprzez kolejki na Gubałówkę, Kasprowy Wierch, park linowy, po kąpielisko geotermalne, że każdy dzień można tam inaczej zaplanować.

Poznaj smak Bałtyku

Nadal polskie plaże są pełne turystów, a jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Pomorzu Zachodnim jest Świnoujście położone nad cieśniną Świna, oddzielającą wyspy Wolin i Uznam. Chętnie odwiedzane są też Międzyzdroje położone na Wyspie Wolin, a obie miejscowości są znakomitą bazą wypadową do zwiedzania Wolińskiego Parku Narodowego. W niedalekiej odległości ma się możliwość zwiedzenia miejscowości wypoczynkowych, takich jak Pobierowo, Rewal, Mrzeżyno, Kołobrzeg, Dziwnów czy Koszalin. Nie można też zapominać o Pomorzu Środkowym z Łebą, Ustką oraz Mielnem i Pomorzu Wschodnim z Władysławowem i Jastrzębią Górą.

Jeśli nie góry i morze, to co?

Polska jest pięknym krajem i jeśli nie chcesz spędzić wakacji nad morzem lub w górach to może zainteresuje cię Kraina Wielkich Jezior – Mazury? Najczęściej odwiedzaną miejscowością są Mikołajki, położone między jeziorami Tałty i Mikołajskim. Tak jak Tatry to góry bogate w szlaki turystyczne, również Mazury przyciągają walorami przyrodniczymi, wielorakością tras rowerowych, pieszych, no i rzecz jasna wodnych.

Polska bogata jest w piękne miejsca od Tatr po Morze Bałtyckie, wiele z tych uroczych miejscowości zapewne jeszcze nie miałeś okazji odwiedzić, a może czujesz potrzebę, by kolejny raz pojechać do klimatycznego Zakopanego? Kto zakochał się w polskich górach, już zawsze będzie do nich wracał.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu

Powiązane treści