16 listopada 2021

Czy podstawą sukcesu deweloperów, jest strona internetowa?

Na Twój sukces w branży deweloperskiej może składać się wiele czynników. Może to być Twoja renoma i to jak jesteś postrzegany przez klientów. Albo mogą to być twoje produkty (nieruchomości bądź mieszkania), które zachwycają parametrami, metrażem i ceną. Jednak to, co w dużej mierze odpowiada za sukces i powodzenie Twojej firmy, to strona internetowa. W dzisiejszych czasach spotykamy się ze zjawiskiem mocnego zdigitalizowania działań promocyjnych w różnych dziedzinach. Firmy może nie tyle, co przenoszą, ale rozszerzają swoją działalność poprzez strony internetowe właśnie. To niezwykle pomocne w marketingu nieruchomości – atrakcyjna, przejrzysta i funkcjonalna strona www. Tworzeniem strony internetowej zajmą się już konkretne osoby, które mają z tym do czynienia na co dzień i należy to do ich obowiązków służbowych. Ty natomiast możesz skupić się na podstawowych celach, jakie chcesz osiągnąć poprzez promocję swojej działalności na stronie www. Będą to cele wizerunkowe oraz sprzedażowe – poniżej krótko wyjaśnione.

Cele wizerunkowe

Poprzez cele wizerunkowe rozumie się te wszystkie elementy strony, które mają za zadanie przykuć uwagę użytkowników, zaciekawić oraz wywołać konkretne, pożądane przez Ciebie emocje. Większość osób to osoby, które zapamiętują różne elementy poprzez patrzenie na obrazki. Aby zaimponować wzrokowcom, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa bądź grafika, który zajmie się przygotowaniem zdjęć lub grafik w dobrej jakości, które to usprawnią marketing nieruchomości na stronie.

Cele sprzedażowe

Poprzez cele sprzedażowe natomiast, rozumie się te już bardziej sprecyzowane działania, które mają na celu zagospodarowanie wcześniej wywołanego zainteresowania. W tym celu umieszcza się na stronie przyciski zachęcające do działania (tak zwane CTA, czyli Call To Action). Może to być np. kontakt telefoniczny, pobranie pliku, przesłanie wiadomości na maila i tak dalej.

Wszystkie elementy na stronie powinny prowadzić do pozyskania konwersji. Wszystkie działania użytkowników na stronie, np. pobranie karty mieszkania, wypełnienie formularza kontaktowego bądź też bezpośredni kontakt z deweloperem, wszystkie te działania, które wykraczają poza standardowe przeglądanie witryny, mogą być wstępem do uzyskania nowej sprzedaży.

Marketing internetowy

Marketing internetowy to również marketing nieruchomości. Składa się na niego szereg działań i poza dobrze zbudowaną stroną internetową, ważne jest również korzystanie z innych kanałów sprzedażowych i promocyjnych. Co prawda strona www jest wizytówką Twojej firmy, ale gdzie najwięcej czasu spędza przeciętny użytkownik internetu? W mediach społecznościowych właśnie, na Facebooku, Instagramie, Twitterze i tak dalej.

Przeciętny użytkownik nie trafi na Twoją stronę poprzez wyszukiwarkę Google, no, chyba że dbasz o pozycjonowanie i wyświetlasz się na pierwszych pozycjach w sieci wyszukiwania. Aby dotrzeć do znacznie większego grona odbiorców, twórz reklamy Facebook Ads, które pomogą Ci zwiększyć ruch na Twojej stronie i dodatkowo sprawią, że będziesz bardziej rozpoznawalny ze swoją firmą.

Pamiętaj, Twoja konkurencja już teraz działa w internecie, dlatego może to najwyższy czas na to, abyś również rozszerzył swoją działalność o interesującą i funkcjonalną stronę www?

Artykuł gościnny.

Powiązane treści