21 lutego 2022

Komu warto zlecić druk wizytówek?

Praktyka wymieniania się wizytówkami w trakcie spotkań biznesowych, konferencji, targów czy eventów branżowych jest powszechna od wielu już lat. Przekazanie drugiej osobie swojej wizytówki jest oznaką szacunku oraz zaproszeniem do nawiązania kontaktu czy utrwalenia swojego wizerunku. Wręczenie wizytówki buduje tzw. pierwsze wrażenie, na podstawie którego często buduje się wyobrażenie o osobie i firmie. Właśnie dlatego tak ważny jest dobry projekt wizytówki. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu wizytówki oraz gdzie najlepiej zlecić jej wydruk?

Czym powinna wyróżniać się dobrze zaprojektowana wizytówka?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na czytelność danych osobowych, czyli esencję wizytówki. Dane osobowe i kontaktowe powinny być dobrze widoczne oraz przede wszystkim pełne (imię i nazwisko, zajmowane stanowisko, nazwa firmy wraz z adresem oraz numer kontaktowy wraz z adresem e-mail). Bezwzględnie należy unikać artystycznych czcionek, które zaburzają czytelność i dają wrażenie bałaganu. Tutaj warto postawić na minimalizm i prostotę oraz proste fonty. Poza rodzajem czcionki trzeba też przestrzegać wielkości liter i cyfr. Z uwagi na fakt, że wizytówka najczęściej ma rozmiar 8,5 x 5cm – należy tak dobrać wielkość znaków i ewentualną grafikę, aby całość prezentowała się nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim estetycznie.

Drugą część wizytówki stanowi grafika oraz jej tło. Nie powinno być ono przypadkowe. Idealnie, jeśli uda się zaprojektować wizytówkę w taki sposób, aby przekazywała ona informację o marce, branży lub najważniejszym produkcie firmy. Tutaj bez wątpienia należy popracować z logo firmy lub hasłem przewodnim, które często jest kwintesencją misji i wizji organizacji lub strategii wizualnej rozpoznawalności firmy. Nie bez znaczenia jest też kolor i jego oddziaływanie na wyobraźnię. Branża gastronomiczna często stosuje w swoich projektach graficznych kolor pomarańczowy, który wzbudza apetyt, a w branży usług prawniczych najczęściej dominuje kolor granatowy, który kojarzy się z zaufaniem i poczuciem bezpieczeństwa.

Wydruk wizytówek

Nie należy zlecać wydruku wizytówek przypadkowej drukarni. Mając świadomość, że wizytówka jest zaproszeniem kontrahenta do kontaktu oraz elementem identyfikacji wizualnej trzeba powierzyć to zadanie doświadczonym i kompetentnym profesjonalistom. W pierwszej kolejności należy zweryfikować jakość druku. Dobra drukarnia wykorzystuje druk cyfrowy, który charakteryzuje się wysokim nasyceniem kolorów i precyzją w odwzorowaniu detali. Druk cyfrowy pozwala na edycję po wydruku oraz wyróżnia się ekspresowym tempem realizacji zamówienia. Taki druk wykorzystywany jest w krakowskiej drukarni, która ma ogromne doświadczenie na rynku usług introligatorskich.

Druk wizytówek w Krakowie daje również możliwość wydruku wizytówek zarówno jednostronnych jak i dwustronnych w orientacji zarówno poziomej, jak i pionowej. Dodatkowo swoim klientom udostępnia możliwość nadruku dodatkowych informacji na rewersie (np. mapa dojazdu czy kod QR). To, co wyróżnia druk wizytówek w Krakowie to indywidualne podejście do każdego zlecenia. Profesjonalni graficy zaprojektują wizytówkę według preferencji klienta, stosując nieszablonowe rozwiązania, w tym nietypowe rozmiary i kształty (np. wizytówka w formie kwadratu czy koła lub wizytówka z zaokrąglonymi rogami).

Warto podkreślić, że niestandardowe kształty i rozmiary wizytówek najlepiej sprawdzą się w branży artystycznej czy kosmetycznej, gdzie potrzeba zainteresowania potencjalnego klienta i zwrócenia jego uwagi jest absolutną koniecznością. Wiele firm pragnie wyróżniać się na tle konkurencji stosując również dodatkowe efekty dekoracyjne w przypadku wizytówek swoich pracowników. Zlecając druk wizytówek Kraków również daje takie możliwości. Na specjalne życzenie klienta stosowane są takie dodatkowe zdobienia jak: wybiórcze wykończenie logo lub zastosowanie lakieru UV przy konkretnych literach (np. imię i nazwisko). Dostępna jest też opcja laminowania wizytówki, które z kolei pełni funkcję ochronną (zabezpieczając ją np. przed wilgocią) i wydłuża żywotność wizytówki.

Jeśli poszukujesz dobrej, sprawdzonej, doświadczonej drukarni wizytówek, która wyróżnia się nieszablonowym podejściem, kompleksową ofertą, błyskawicznym czasem realizacji i wsparciem zawodowych grafików na każdym etapie projektu i wydruku wybierz druk wizytówek Kraków. Liczne opinie zadowolonych klientów oraz rekomendacje świadczą o tym, że druk wizytówek w Krakowie gwarantuje estetyczną, czytelną, niebanalną wizytówkę z dużym nasyceniem kolorów oraz wysoką jakością cyfrowego nadruku.

Treść sponsorowana

Powiązane treści