17 listopada 2022

Jakie wybrać ogrodzenie? Doradzamy!

Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia domu czy firmy to konieczność podjęcia decyzji, której skutki będzie odczuwało się przez wiele lat. Warto wziąć pod uwagę przy wyborze różne czynniki, które mogą mieć znaczenie w danej lokalizacji, a także zwrócić uwagę na materiały, z których powstanie płot. Znaczenie w przyszłym użytkowaniu ma też dobre rozplanowanie ogrodzenia z uwzględnieniem bramy i furtki, a także jego fachowy montaż, który zapewni mu stabilność na wiele lat. Jak wybierać ogrodzenie, które sprawdzi się najlepiej i gdzie uzyskać pomoc przy wyborze? Sprawdźcie.

Czym kierować się przy wyborze ogrodzenia?

Ogrodzenie powinno być nie tylko estetyczną wizytówką posesji, ale też zapewniać bezpieczeństwo jej mieszkańcom. Oto co warto wziąć pod uwagę przy wyborze:

– wysokość i rodzaj ogrodzenia dostosowany do lokalizacji

W zależności od tego, gdzie usytuowana jest działka, która ma być grodzona, mogą być ważne do wzięcia pod uwagę zupełnie inne czynniki. Przykładowo, jeśli posesja znajduje się przy lesie, a mieszkańcy mogą być narażeni na ataki dzikich zwierząt, ważne jest, aby płot był na tyle wysoki i wytrzymały, aby nie dopuścić do jego sforsowania. Jeśli mieszka w pobliżu wścibski sąsiad, warto pomyśleć o ogrodzeniu pełnym, które zapewni mieszkańcom więcej prywatności. Jeżeli natomiast zależy komuś na pięknym widoku, można postawić minimalistyczne ogrodzenie ażurowe.

– materiał ogrodzenia

Materiał, z którego wykonane jest ogrodzenie, będzie miał wpływ na jego trwałość i konieczność regularnej pielęgnacji lub jej brak. Jeśli wybierze się ogrodzenie wykonane z naturalnego drewna, trzeba będzie je okresowo impregnować, co wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów i przeznaczenia na to czasu. Jeśli ktoś nie chce poświęcać większej uwagi przyszłemu ogrodzeniu, lepiej niech zdecyduje się na płot metalowy, ocynkowany ogniowo i pomalowany proszkowo. Takie ogrodzenie będzie zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi i korozją na wiele lat.

– łatwość montażu i cena

Mimo że cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru, nie zawsze niższa oznacza gorszą jakość. Wpływ na to ma ilość zużytych do produkcji materiałów. Przykładowo nowoczesne ogrodzenia panelowe wykonane z cienkich drutów są o wiele tańsze od innych właśnie ze względu na mniejsze zużycie stali. Dla niektórych ważną kwestią przy wyborze może być też możliwość prostego i szybkiego montażu, który wykonać można nawet samodzielnie. Jeśli komuś zależy na tym, niech wybiera lekkie ogrodzenia systemowe, których elementy można łatwo ze sobą łączyć.

Gdzie uzyskać fachową pomoc w wyborze ogrodzenia?

Sam wybór rodzaju ogrodzenia nie jest jeszcze największym problemem ludzi, którzy chcą je kupić. Nowoczesne ogrodzenia systemowe składają się z poszczególnych elementów, takich jak przęsła, słupki, brama, furtka, opcjonalnie podmurówka oraz akcesoria do ich łączenia i montażu. Trzeba wiedzieć ile dokładnie kupić paneli czy słupków, ile wybrać obejm do ich połączenia. Laikowi czasami trudno to wszystko obliczyć. Właśnie w takich przypadkach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką oferują fachowcy z OBI –  https://www.obi.pl/projektowanie/projektowanie-ogrodzenia/. Ta strona umożliwi każdemu zaprojektowanie własnego ogrodzenia, uzyskanie porady, a także zamówienie montażu.

Przed wyborem i zakupem ogrodzenia warto skorzystać z fachowej pomocy, dzięki czemu uniknie się późniejszych problemów i dodatkowych kosztów. Po uwzględnieniu różnych czynników i wyborze rodzaju ogrodzenia trzeba zająć się zaplanowaniem zamówienia odpowiedniej ilości części przyszłego płotu. Pomocny w tym będzie dobry projekt ogrodzenia, który pod kierunkiem profesjonalistów można wykonać samodzielnie.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści