18 maja 2022

Jak wykonać modny makijaż latem 2022?

Tegoroczny sezon letni będzie obfitował w feerię barw. W palecie kolorystycznej pojawią się zarówno mocne odcienie, jak i te delikatne – pastelowe. W trendach, które lansują wizażyści, nie zabraknie też spektakularnych nowości – takich, których nie znamy z poprzednich sezonów. Przykładem takich są, chociażby czekoladowe usta i wszechobecny róż. Co jeszcze będzie na topie w make- up latem 2022?

Podkreślenie naturalności i powrót do przeszłości

Latem 2022 roku wracamy do pomysłów z przełomu wieków. Śmiało można powiedzieć, że w make-up modne będzie wszystko to, co w 2000 roku. Jednocześnie wizażyści w tym sezonie promują nowe połączenia kolorystyczne i podkreślają naturalność. Zalecają, aby ciężkie podkłady i korektory odłożyć na dno szuflady i postawić lekki i delikatny dla skóry krem CC. Do wykonania modnego make-up na lato 2022 potrzebny będzie nie tylko krem tonizujący, ale i cienie do powiek, ale uwaga – w odpowiednim kolorze!

Jakie kolory w makijażu będą na topie?

Różowy makijaż to ten najmodniejszy latem 2022. Ten subtelny kolor jest niezwykle twarzowy i pasuje zarówno blondynkom, jak i brunetkom. Prawdziwym hitem będzie połączenie go z pomarańczom. Innym równie modnym wyborem będą cienie do powiek w kolorze srebrnym, metalicznym. Wizażyści tego lata udowadniają, że barwa to świetnie wygląda z letnimi stylizacjami. Radzą, aby metaliczny cień nakładać przy wewnętrznym kąciku oka, a także na całej powiece aż do początku brwi. Alternatywą dla tego trendu jest nałożenie białej kredki na dolnej powiece. W tym sezonie ma ona jednak nie tyle delikatnie rozświetlać spojrzenie, ile grać główną rolę w wizażu – jest więc mocna, odważna i wyrazista.

Jeśli to rozwiązanie jest dla Ciebie zbyt odważne, możesz sięgnąć po odcienie niebieskiego. W żadnym razie jednak tego lata nie wybieraj smutnego koloru blue Monday, a sięgnij po mocne błękity i burzowe granaty. Najlepiej na oku zaprezentują się one zmiksowane z zielenią i brokatem. Pamiętaj, że w tym sezonie niebieski powinien zagościć nie tylko na powiekach, ale i na ustach.

Co nakładać na usta latem 2022?

Letni makijaż 2022 to ten, który mocno będzie akcentował usta. Klasycznym wyborem będzie pomalowanie ich powracającymi do łask błyszczykami. Chcąc być na topie, w tym sezonie sięgnij po lip gloss w wersji transparentnej – bezbarwnej. Jeśli lubisz kolory, wybierz błyszczyk (lub szminkę) w odcieniu czekolady. Kolorową pomadkę na wargi nałóż niedbale – lekkie niedociągnięcia w kciukach ust to prawdziwy hit make- up ust! Wygląda on naturalnie i nonszalancko, a przy tym niezwykle elegancko.

Artykuł partnerski.

Powiązane treści