22 listopada 2021

Jak wybrać odpowiednie zabawki dla dziewczynki?

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki uwielbiają zabawę. Wraz z wiekiem zmieniają się jednak preferencje dotyczące zabawek. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć jakie zabawki będą odpowiednie dla dorastających dziewczynek.

Idealne zabawki dla dziewczynki

Dzieci poniżej trzeciego roku życia najczęściej bawią się tymi samymi zabawkami. W przypadku starszych pociech wyraźnie rysuje się już jednak podział doboru zabawek ze względu na płeć dziecka. Chłopcy chętniej sięgają po samochody podczas gdy dziewczynki preferują lalki i zabawki, które pozwolą im naśladować mamę lub starszą siostrę. Postaramy się zatem w tym artykule przedstawić zabawki, które będą odpowiednie dla dziewczynek i dadzą nie tylko radość z zabawy ale również pomogą w odpowiednim rozwoju młodej damy.

Klasyka czyli lalki

Lalki to zabawki znane już od setek lat i sprawdzają się zawsze. Dziewczynki chcą iść w ślady swoich mam czy też sióstr i tak jak one wykonywać różnorakie czynności ze świata dorosłych właśnie przy użyciu lalek. Na ten moment na rynku dostępny jest olbrzymi wybór lalek różnego rodzaju. Od klasycznych szmacianych bo niezwykle realistyczne lalki takie jak Barbie. Te ostatnie pozwalają nie tylko ubierać lalkę w różne stroje ale również ją czesać czy też malować co pozwala ćwiczyć dziecku zdolności manualne dłoni.

Muzyczna przygoda bo każda dziewczynka chce zostać gwiazdą

Naukowe badania jasno pokazują, że muzyka ma bardzo pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka oraz jego zdolności zapamiętywania. Oprócz tego muzyka może służyć jako forma rozładowania energii ( tańczenie w jej rytm ) lub też łagodzić stres. Warto zatem zapewnić małej dziewczynce dostęp do muzycznych zabawek. Mowa tutaj zarówno o instrumentach dla dzieci jak i też mikrofonach, które pozwolą dziecku rozwinąć talent do śpiewania.

Zabawa na świeżym powietrzu

Dziewczynki uwielbiają spędzać czas na dworze gdy tylko pozwala na to pogoda. Warto zatem zapewnić młodej damie dostęp do rozrywki na świeżym powietrzu. Idealnie w tym celu sprawdzi się domek ogrodowy dla dziewczynki. Domek ogrodowy może służyć jako baza do różnego rodzaju zabaw oraz jako miejsce przechowywania innych zabawek. W domku dziewczynka będzie mogła również próbować naśladować świat dorosłych ,,bawiąc się w dom” z rówieśnikami.

Edukacja i zabawa dla małej dziewczynki

Kolejnym doskonałym wyborem w przypadku dziewczynek będą zabawki edukacyjne. To właśnie poprzez zabawę dzieci najlepiej przyswajają nowe umiejętności oraz wiedzę. Wśród zabawek edukacyjnych należy wyróżnić różnego rodzaju tablice edukacyjne, które pozwalają uczyć się dziecku literek oraz cyferek. Wspomagają również logiczne myślenie.

Zabawki dla małej kucharki

Wspominaliśmy na wstępie, że dziewczynki w okolicach wieku przedszkolnego uwielbiają naśladować świat dorosłych. Bardzo chętnie próbują zatem swoich sił w gotowaniu. Aby cały proces zapoznania dziecka ze światem gastronomii przebiegł w bezpieczny sposób warto kupić zabawki do gotowania. Zabawkowa kuchnia to idealny sposób aby dziecko nauczyło się podstaw przygotowania posiłków rozwijając swoje zdolności manualne.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści