1 grudnia 2023

Firmy sprzątające biura: kto powinien zdecydować się na współpracę?

Jeśli prowadzisz własną firmę, musisz wiedzieć, że to, jak ona wygląda, ma ogromne znaczenie. Zarówno pracownicy, jak i kontrahenci zwracają uwagę na to, czy jest czysta i schludna. Zdajemy sobie jednak sprawę, że regularne sprzątanie biura pochłania sporo czasu i energii. Na szczęście obecnie działa wiele firm sprzątających, które mogą wziąć ten obowiązek na swoje barki. Dla kogo taka współpraca jest najlepszym rozwiązaniem? Sprawdź!

Czy usługa sprzątania biur jest dla Ciebie?

Jesteś ciekaw, kto najczęściej korzysta z usługi sprzątania biur Wrocław? Musisz zatem wiedzieć, że są to zarówno osoby prywatne, jak i klienci biznesowi. Jeśli chodzi o tę pierwszą grupę, najczęściej są to ludzie zajęci własną pracą oraz rodziny z dziećmi. A co z klientami biznesowymi?

Trudno wyobrazić sobie, aby właściciel, kierownicy czy managerowie wykonywali tego rodzaju prace. Dlatego firmy z różnych branż chętnie decydują się na profesjonalne sprzątanie biur. Klientami firm sprzątających często bywają biura księgowe, biura ubezpieczeniowe, urzędy, korporacje, pracownie projektowe, punkty usługowe, sklepy czy kancelarie prawne. 

Z usługi sprzątania biur korzystają właściciele firm o różnej wielkości. Prowadzący małe biznesy często obawiają się, że dopasowanie oferty do możliwości finansowych nie będzie realne. Nic bardziej mylnego – w Cleanhub jest możliwość wyboru korzystnego dla siebie zakresu usług i ich częstotliwości. 

Firma sprzątająca czy osoba na etat – co będzie lepszą inwestycją?

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Zatrudniając pracownika na etat, to przedsiębiorca decyduje, jakie są obowiązki osoby sprzątającej i może kontrolować liczbę przepracowanych godzin. Nie musi także zatrudniać pracownika na cały etat. A gdy dostrzeże jakieś problemy z czystością, od razu wie, do kogo bezpośrednio się zwrócić. Jednak to sporo kosztuje: wynagrodzenie czy zakup niezbędnych środków czystości i sprzętów to zaledwie część kosztów. Co więcej, osoba zatrudniona może po prostu się rozchorować lub udać się na urlop, a wówczas kto zajmie się sprzątaniem biura?

Co natomiast z firmą sprzątającą? Współpraca z nią także nie należy do najtańszych, ponieważ za sprzątanie niewielkiego biura trzy-cztery razy w tygodniu trzeba zapłacić nawet około 2000 złotych. Jednak ta kwota zawiera już wszystko to, co niezbędne, czyli chemię profesjonalną, sprzęt do sprzątania i artykuły higieniczne, a nawet ubezpieczenie na powierzone mienie. Przedsiębiorca nie musi więc marnować czasu na samodzielny zakup niezbędnych produktów.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści