3 lipca 2023

Dlaczego warto kupić dziecku tablicę manipulacyjną?

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się możliwie jak najlepiej. To właśnie dlatego szukamy ubranek wykonanych z najlepszych tkanin, stawiamy na produkty żywnościowe o przebadanym składzie, sięgamy po zabawki, które mają stymulować rozwój dziecka. Do tych ostatnich zalicza się między innymi tablice manipulacyjne, których popularność jest coraz większa. Zaliczają się one do naprawdę cenionych zabawek edukacyjnych, które polecają psycholodzy i pedagodzy. Zobaczmy czym są i dlaczego warto po nie sięgać.

Co to jest tablica manipulacyjna?

Tablice manipulacyjne to zabawki edukacyjne, które odpowiednie są dla dzieci w różnym wieku. Obecnie w sprzedaży znaleźć można modele, które – w zależności od tego, jakie przedmioty umieszczone zostały na tablicy odpowiednie są dla dwulatku, a nawet sześciolatków. Podstawą tablicy manipulacyjnej jest płyta bądź deska, którą oczywiście odpowiednio obrobiono, aby była ona w pełni bezpieczna dla najmłodszych. Producenci szczególnie chętnie sięgają po drewno sosnowego, w które – z uwagi na to, że jest ono dość miękkie – można z łatwością wkręcić poszczególne elementy.

Dlaczego tablica manipulacyjna to dobra zabawka drewniana dla dziecka?

Każda tablica manipulacyjna to zabawka edukacyjna, która wzbudza ogromną ciekawość dziecka. Jeśli interesują Cię zabawki, które będą skutecznie wspierały rozwój dziecka, tablice manipulacyjne sprawdzą się naprawdę świetnie. Dzięki tablicy manipulacyjnej dziecko może rozwijać:

  • zdolności manualne;
  • kreatywność;
  • umiejętność logicznego myślenia;
  • koncentrację;
  • koordynację ręka oko.

Tablice sensoryczne kształtują prawidłowe reakcje na bodźce zewnętrzne, zachęcają dziecko do samodzielnego działania. Dobrze wykonana tablica może pochłonąć dziecko na długie godziny, zapewniając zabawę na najwyższym poziomie.

Jak wybrać tablicę manipulacyjną dla dziecka?

W sprzedaży dostępne są różne tablice sensoryczne. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wielu rodziców ma niemały problem z tym, jaki model kupić dla swojego malucha. Tym, co należy uwzględnić podczas zakupów jest zawsze wiek dziecka. W przypadku najmniejszych dzieci, należy szukać modelu, który obfituje w elementy sensoryczne. Zalicza się do nich na przykład lusterko i koraliki, które pociecha może przesuwać w różnych kierunkach. Świetnie sprawdzają się modele z powierzchniami zarówno miękkimi, jak i szorstkimi. Pamiętaj, że tak małe dzieci poznają świat, wykorzystując przede wszystkim dotyk. Ważne jest więc, aby jak najmocniej stymulować właśnie ten zmysł.

Dwuletni maluch będzie się dobrze bawił tablicą, która będzie zawierała przedmioty codziennego użytku takie, jak różnego rodzaju guziki, pokrętła i dzwonki. Z kolei dla dzieci cztero- i pięcioletnich dobrym wyborem są już bardziej skomplikowane modele. Mogą zawierać różnego rodzaju kłódki, zasuwki, a nawet zamki z kluczami. Dzieci w tym wieku z powodzeniem poradzą sobie z zabawą takimi elementami. Warto pamiętać, że dostępny jest szeroki wybór tablic, co sprawia, że każdy rodzic znajdzie taką idealnie wpisującą się w potrzeby i preferencje dziecka. Wielość kolorów i kształtów sprawia, że to naprawdę uniwersalne zabawki, które jednocześnie są całkowicie bezpieczne.

Jeśli chcesz kupić prezent swojemu dziecku, który będzie edukacyjny i w pełni bezpieczny, tablica z różnego rodzaju elementami to naprawdę bardzo dobry wybór. Bogata oferta sprawia, że obecnie bez najmniejszego problemu znajdziesz taką tablicę, która zapewni dobrą zabawę Twojemu synowi bądź córce. Pamiętaj, że modele stojące wcale nie są drogie.

Treść promowana.

Powiązane treści