22 września 2021

Czy wynajem wózków widłowych jest opłacalny?

Firmy realizujące zadania z użyciem wózków widłowych zmuszone są dokładnie planować zakup tego typu maszyn. Ich zdolności finansowe nie zawsze pozwalają na złożenie całej floty pojazdów, dlatego poszukują rozwiązań alternatywnych. Jednym z nich jest wynajem – usługa ta przynosi wiele korzyści, obok których trudno przejść obojętnie.

Wynajem wózków widłowych a finanse – największe korzyści

Nie da się ukryć, że to właśnie kwestie pieniężne stanowią podstawę naszych rozważań. Przedsiębiorcy wynajmują wózki głównie ze względu na możliwość uzyskania poważnych oszczędności. Koszty tego typu usług wynoszą zaledwie ułamek ceny nowych maszyn – zarówno tych standardowych, jak i specjalistycznych.

Co istotne, cała usługa realizowana jest na opłacalnych warunkach, specjalnie dostosowywanych do potrzeb oraz wymagań firm. Decydują one o długości wynajmu, rodzaju udostępnianych sprzętów, a także o ewentualnych usługach dodatkowych. One również sprawiają, że wynajem wózków widłowych staje się niezwykle opłacalny.

To właściciel urządzeń odpowiada bowiem za regularny przegląd i za ewentualne naprawy. Zamawiający otrzymuje więc w pełni sprawnie, odpowiednio przystosowane wózki widłowe, które natychmiast są gotowe do pracy. A jeśli zajdzie taka potrzeba, może on skorzystać z:

  • szybkiej wymiany części,
  • fachowego serwisu,
  • wymiany maszyny,
  • możliwości wynajmu wózka wraz z operatorem.

To wszystko mieści się w koszcie usługi – w porównaniu z opłatami związanymi z zakupem nowych sprzętów, jak również ich utrzymaniem, nie jest on specjalnie wysoki. Niezależnie od tego, czy mowa jest o wynajmie krótkoterminowym czy długoterminowym.

Czy warto więc się nim zainteresować? Tak! Zwłaszcza w sytuacjach, o których mowa była na początku tekstu. Wynajem otwiera dostęp do wysokiej klasy wózków widłowych, wyróżniających się nie tylko dobrze dostosowanymi parametrami technicznymi, ale też obsługą nowych technologii.

Przekłada się to na gwarancję sprawnej realizacji wszystkich niezbędnych zadań, bez mnożenia niepotrzebnych kosztów, które wiążą się z utrzymaniem własnych maszyn.

Materiał gościnny, przygotowany przez firmę partnerską.

Powiązane treści