17 lutego 2022

W których krajach dogadasz się po hiszpańsku?

Nauka hiszpańskiego cieszy się obecnie sporą popularnością. Jest to świetna opcja dla wszystkich osób, które chcę zwiększyć swoje możliwości znalezienia atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy. Co więcej, to znakomite rozwiązanie jeśli planujemy krótszą lub dłuższą podróż np. po Ameryce Południowej. Kurs hiszpańskiego jest rewelacyjną inwestycją, z uwagi na fakt, iż tym językiem posługuje się aż kilkaset milionów osób na całym świecie. W jakich państwach można go zatem spotkać?

Hiszpański na co dzień – gdzie mówi się w tym języku?

Rozprzestrzenienie się hiszpańskiego w różnych stronach świata ma bezpośredni związek z epoką kolonializmu oraz odkryciem Ameryki w XV wieku. Jeśli chodzi o kraje europejskie, jest to oczywiście urzędowy język Hiszpanii. Niewiele osób wie jednak o tym, że taki status przysługuje mu również w 21 innych państwach świata. Mowa przede wszystkim o Ameryce Środkowej i Południowej, a dokładniej o Kolumbii, Argentynie, Meksyku, Wenezueli, Peru, Gwatemali, Chile, Ekwadorze, Kubie, Hondurasie, Dominikanie, Salwadorze, Boliwii, Paragwaju, Nikaragui, Portoryko, Kostaryce, Filipinach, Urugwaju, Gwinei Równikowej i Panamie. Status języka urzędowego oznacza, że hiszpański jest stosowany w strukturach legislacyjnych i dokumentach prawnych.

W jakich krajach przyda się nam jeszcze kurs hiszpańskiego?

Osoby, którym marzy się podróż po Stanach Zjednoczonych również docenią znajomość opisywanego języka. Choć dominujący jest angielski, aż 15% społeczeństwa posługuje się hiszpańskim. Oprócz tego, będziemy mieć szansę porozumieć się z mieszkańcami Francji, Brazylii, Kanady, Andory, Belize oraz Maroka. Warto zaznaczyć, że nauka nie jest szczególnie trudna i opanowanie podstaw nie stanowi dużego wyzwania. To zatem świetna informacja dla osób, które chciałyby zacząć kurs. Należy też pamiętać, iż jeśli marzy się nam podróż po Ameryce Południowej, znajomość wyłącznie angielskiego jest niewystarczająca, gdyż większość mieszkańców się nim nie posługuje.

Zapisz się już dziś: kurs hiszpańskiego Poznań

Treść sponsorowana

Powiązane treści