31 maja 2022

Narzędzia pneumatyczne – co warto wiedzieć przed ich zakupem!

Narzędzia pneumatyczne z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku przybywa branż, które zastępują tradycyjne elektronarzędzia urządzeniami pneumatycznymi. Choć sprzęt ten jest zwykle droższy od tradycyjnych elektronarzędzi, charakteryzuje się szeregiem zalet, które nie tylko znacznie poprawiają komfort pracy, ale także jej efektywność. Co warto wiedzieć o narzędziach pneumatycznych przed ich zakupem?

Narzędzia pneumatyczne – efektywne i łatwe w obsłudze

Wielu ekspertów wskazuje, że największą zaletą urządzeń tego typu jest fakt, że w odróżnieniu od elektronarzędzi, produkty pneumatyczne nie stanowią zagrożenia pożarowego. Jako że sprzęt ten nie iskrzy, znacznie spada ryzyko wypadku przy pracy w postaci oparzenia pracownika. Ponadto narzędzia te cechują się niezwykłą lekkością konstrukcji. Niektóre produkty tego typu są nawet o połowę lżejsze od tradycyjnych elektronarzędzi, a przy tym zachowują one świetną wytrzymałość.

Narzędzia pneumatyczne poza lekką konstrukcją charakteryzują się także prostotą wykonania. Sprzęt ten znacznie rzadziej ulega awariom, a sam koszt eksploatacji urządzeń tego typu jest znacznie niższy w porównaniu z tradycyjnymi elektronarzędziami. Wielu przedsiębiorców decyduje się wybór narzędzi pneumatycznych z jeszcze jednego powodu. Okazuje się bowiem, że nawet jeśli z czasem dojdzie do uszkodzenia sprzętu – jego naprawa jest stosunkowo prosta i zdecydowanie tańsza niż w przypadku elektronarzędzi. Można zatem rzec, że choć narzędzia pneumatyczne są droższe w zakupie, to wybór ich należy traktować jako inwestycję, gdyż w dłuższej perspektywie przynoszą one spore oszczędności.

Jakie narzędzia pneumatyczne cieszą się największą popularnością?

Narzędzia pneumatyczne są zasilane przez sprężone powietrze. W niewielkich warsztatach do ich obsługi wykorzystuje się mobilne sprężarki, a większe przedsiębiorstwa z kolei stawiają na stacjonarne instalacje, charakteryzujące się wysoką efektywnością pracy. Współcześnie sprzęt pneumatyczny wykorzystuje się zarówno na placach budowy i halach produkcyjnych, jak i w warsztatach samochodowych. Coraz częściej jest on wykorzystywany również przy przeróżnych pracach montażowych.

Jakie narzędzia cieszą się największą popularnością? Fachowcy chętnie korzystają z kluczy udarowych, młotków, nitownic czy szlifierek. W ofercie topowych sklepów z artykułami budowlanymi znajdziemy ponadto różnego rodzaju pistolety – m.in. do farb strukturalnych, lakierów czy ropowania. Urządzenia te znacznie poprawiają codzienną jakość pracy.

Postaw na jakość – wybierz dobrego dostawcę

Podobnie jak w przypadku innych materiałów i narzędzi budowlanych – także w przypadku urządzeń pneumatycznych, egzemplarz egzemplarzowi nie jest równy. Z tego powodu warto wybierać sprzęt tylko od sprawdzonych i polecanych dostawców. Wówczas mamy pewność, że zakupiony towar jest najwyższej jakości, co zapewni nam wiele lat bezawaryjnej pracy. Jednym z dystrybutorów cieszących się sporym zaufaniem w branży budowlanej jest sklep internetowy mateomarket.pl. Marka ta działa na rynku już od ponad dekady i w tym czasie zbudowała sobie sieć kontaktów z największymi hurtowniami w Polsce i Europie. W serwisie tym zaopatrują się zarówno przedsiębiorcy, jak i hobbistyczni majsterkowicze.

Mateomarket.pl wyróżnia się doskonałą jakością produktów, korzystnymi cenami oraz wykwalifikowana kadrą doradczą. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych sklepów online w branży remontowo-budowlanej.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści