27 kwietnia 2022

Jak wygląda rekrutacja na stanowisko opiekunki seniora?

Opiekunka seniora to coraz częściej wybierany zawód. Wyróżnia się on dużą łatwością w znalezieniu zatrudnienia, a także możliwością uzyskania dużych zarobków. Aby jednak uzyskać posadę opiekunki, konieczne jest przejście procesu rekrutacyjnego. Jak on wygląda i jak się do niego przygotować?

Jakie dokumenty wymagane są w procesie rekrutacyjnym?

To, jakie dokumenty będą potrzebne w procesie rekrutacyjnym, uzależnione jest od tego, czy zatrudnienie ma mieć miejsce w Polsce, czy poza jej granicami. Decydując się na to ostatnie, warto skorzystać z pomocy agencji pracy. Znacznie ułatwi to cały proces rekrutacji. Na stroni opieka.felizajob.pl agencja opiekunek w Niemczech sprawdzić można dokładny wykaz niezbędnych dokumentów. Te podstawowe to referencje z poprzednich miejsc zatrudnienia, certyfikaty potwierdzające kwalifikacje, dowód osobisty, prawo jazdy, karta EKUZ. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z pracownikiem agencji, który udzieli odpowiedzi na pytania, a także rozwieje wszystkie wątpliwości.

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Proces rekrutacyjny na opiekunkę w Niemczech zazwyczaj rozpoczyna się od zgłoszenia się do wybranej agencji pracy. Można odpowiedzieć na konkretne ogłoszenie opublikowane na stronie www lub też wysłać swoje ogólne CV na podanego maila. W odpowiedzi na nie ze strony agencji pojawi się kontakt – zazwyczaj telefoniczny. W czasie rozmowy warto przedstawić swoje oczekiwania względem zatrudnienia, zaprezentować swoje kwalifikacje i znajomość języka niemieckiego doświadczenie zawodowe, a także porozmawiać o warunkach współpracy. Agencja po takiej rozmowie powinna wskazać najlepiej pasującą do pracownika ofertę pracy i przedstawić jej warunki, czyli zakres obowiązków, zadania, możliwość zakwaterowania, pensję, itp.

Jak wygląda zatrudnienie przez agencję pracy?

Profesjonalne agencje pracy zawsze zatrudniają opiekunki seniorów w Niemczech na umowę, czyli zgodnie z prawem. Dzięki temu wszystkie warunki zatrudnienia są potwierdzone na papierze i łatwo dochodzić swoich praw w przypadku jakichkolwiek nieporozumień. Umowa gwarantuje również, że opiekunka jest objęta niezbędnymi ubezpieczeniami, dzięki czemu może korzystać z opieki medycznej i innych form ubezpieczeń społecznych.

Zatrudnienie przez agencję pracy, wiąże się nie tylko z podpisaniem umowy, ale i stałą opieką koordynatora. Zatrudniona opiekunka może więc liczyć na pomoc w przypadku problemów z komunikacją w Niemczech, czy kłopotów z rodziną zatrudniającą. Agencja służy też pomocą w kwestiach formalnych np. z rozliczeniem podatków.

Artykuł partnerski.

Powiązane treści