Tomografia zęba – nowoczesne narzędzie do diagnostyki zębów

Odpowiednia diagnoza stomatologiczna jest istotnym elementem wdrożenia procesu leczenia, czasem również rekonstrukcji zęba. Dlatego istotnym elementem funkcjonowania kliniki stomatologicznej jest nowoczesny, precyzyjny sprzęt diagnostyczny. Jednym z takich urządzeń jest tomograf.

Nowoczesna tomografia komputerowa zęba

Dla wielu pacjentów ważna jest kompleksowa obsługa. Dotyczy to zarówno samego procesu diagnostycznego, jak również późniejszych zabiegów stomatologicznych. Dlatego tomograf komputerowy to ważne narzędzie pracy. Pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu zęba, ale też zatok. Pozwala to na ocenę tego, w jaki sposób zostało przeprowadzone leczenie kanałowe, jak również zdiagnozować ewentualne stany zapalne, czy próchnicę.

Tomograf jest pomocny również podczas zabiegów wszczepienia implantów. Ułatwia zaplanowanie całego procesu oraz jego precyzyjne wykonanie. Tomografu używa się również przed zabiegiem ekstraktacji ósemek.

Wysoka jakość obrazu

W leczeniu stomatologicznym bardzo ważna jest ocena wielu elementów, które związane są z jamą ustną i zębami. Dotyczy to między innymi ilości tkanki kostnej, co jest informacją kluczową przy implantacji zęba. Jednak tomograf jest skutecznym narzędziem diagnostycznym również podczas oceny wszelkich zmian tkanek w jamie ustnej i anomalii.

Tomografia pozwala również na wykonanie przekrojów warstwowych, dzięki czemu stomatolog, poprzez zdjęcie, ma wgląd do wnętrza zęba. To natomiast zbiór ważnych, z technicznego punktu, informacji, które przekładają się na precyzyjne zaplanowanie zabiegu oraz jego wykonanie. Tym samym pozwala to na znaczący wzrost jakości świadczonych usług w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie kanałowe a tomografia zęba

Leczenie kanałowe jest stosunkowo popularnym zabiegiem. Najczęściej ma miejsce, gdy ząb jest bardzo mocno zniszczony, widoczna jest również miazga zęba. Zdjęcie pozwala na ocenę wielkości kanałów, ale również na sprawdzenie, czy materiał wypełniający wypełnił kanał w równym stopniu. To sprawia, iż skuteczność leczenia znacznie wzrosła i rzadziej zachodzi potrzeba ponownego przeprowadzenia zabiegu. Co więcej, zdjęcie wykonane w 3D daje stomatologowi pełny pogląd na sytuację w jamie ustnej.

[Total: 1 Average: 5]