Jakie zabiegi na twarz dla 50-latki?

zabieg na twarz

Dojrzała skóra potrzebuję uważnej pielęgnacji. Należy jej poświęcić sporo uwagi tak, aby stała się odpowiednio nawilżona i odżywiona. Jakie zabiegi na twarz dla 50-latki będą najlepsze? Jak dokonać wyboru?

Zabiegi na twarz dla 50-latki

Procesy starzenia się skóry przyspieszają po 50. Spowodowane jest to głównie obniżaniem się poziomu progesteronu oraz estrogenów w organizmie. Zabiegi na twarz mają najczęściej na celu poprawę jędrności skóry, która z wiekiem maleje. Mają one także na celu zmniejszenie widoczności zmarszczek i poprawę kolorytu skóry. Stosowanie zabiegów często sprawia, że można poczuć się lepiej. Dodają one również pewności siebie poprzez uzyskanie młodszego wyglądu. Jest wiele różnego typu zabiegów na twarz, które pozwalają nieco zatuszować pewne mankamenty, które chcemy ukryć.

Jakie zabiegi na twarz dla 50-latki – przykłady

  • Mezoterapia igłowa – jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów na twarz dla skóry dojrzałej. Mezoterapia jest popularna i lubiana głównie ze względu na małą inwazyjność. Sam zabieg polega na podaniu podskórnie lub śródskórnie substancji z kwasem hialuronowym oraz witaminami (w składzie może pojawić się także gliceryna czy kofeina). Celem zabiegu jest nawilżenie oraz wygładzenie płytkich zmarszczek. Substancje dobiera się w sposób indywidualny do każdej osoby.
  • Masaż twarzy wykonany za pomocą endermologii – metoda ta skutkuje wygładzeniem zmarszczek, poprawieniem jędrności skóry i dodatkowo relaksuje. Przy tym zabiegu jednocześnie dochodzi do rozświetlenia twarzy oraz poprawienia jej owalu, co również pozytywnie wpływa na odmłodzenie. Zabieg ten polega na stymulacji mechanicznej skóry twarzy. Głównymi zaletami takiego zabiegu jest jego bezbolesność oraz nieinwazyjność.
  • Peelingi chemiczne – takie jak np. cosmelan – jest to zabieg polecany osobom, które mają problemy z przebarwieniami skóry. Celem tego zabiegu jest wyrównanie kolorytu skóry twarzy. Dodatkowo pozwala on poprawić napięcie skóry oraz zwęzić pory. Jest to zabieg nieinwazyjny.
  • Radiesse – zabieg polegający na konturowaniu i modelowaniu twarzy. Działa jako wypełniacz liftingujący. Stosowanie tego zabiegu powoduje długi proces biorewitalizacji, zależny od konkretnego organizmu. Jest to jeden z tych zabiegów zaliczanych do bardziej inwazyjnych, natomiast jego pozytywne efekty mogą się utrzymywać nawet rok. Przy tym zabiegu może także pojawić się konieczność dokonania zabiegu uzupełniającego, po upływie czasu kilku miesięcy.
  • Pelleve – jest to zabieg, w którym wykorzystuję się fale radiowe w celu ogrzania tkanek pod skórą. Następnie są one chłodzone. Powoduje to napięcie i kurczenie kolagenowych włókien, co wpływa na poprawę jakości skóry, w tym na ilość widocznych zmarszczek. Zabieg ten jest określany jako lifting bez skalpela. Efekty są widocznie stopniowo, z czasem są coraz większe i mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat.
  • Lipogems – jest to jeden z zabiegów nowoczesnej terapii. Polega on na pobraniu i następnie ponownym podaniu naszej tkanki tłuszczowej, która zostaje oczyszczona oraz przetworzona. Powoduje to, że tkanka jest zasilona w ważne komórki macierzyste, dzięki którym skóra staje się odżywiona oraz odmłodzona. Fakt wykorzystania własnej tkanki tłuszczowej niweluję ryzyko niepożądanych efektów.

Zabiegi na twarz dla 50-latki – na problemy skórne

Problemów ze skórą po 50. może być wiele. Należą do nich np.:

  • Zanieczyszczona skóra – poprzez wągry, wypryski czy silne przetłuszczanie. Te problemy mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi spowodowanymi przez menopauzę. Na zanieczyszczoną skórę twarzy poleca się zabiegi odżywcze i odświeżające.
  • Popękane naczynka krwionośne – skóra po 50 jest szczególnie mocno podatna na rozszerzanie się naczynek krwionośnych. Zabiegami zalecanymi na tego typu problemy są zabiegi laserowe.
  • Sucha skóra – jest to jeden z pierwszych etapów jej starzenia się. Skóra nie zatrzymuje już wystarczająco dużo wody, przez co się wysusza. Na to najlepiej pomogą zabiegi odżywczo-regenerujące.
  • Zmarszczki – ich nadmiar pojawia się w momencie zmniejszenia ilości kolagenu. Po 50. przybywa zmarszczek mimicznych, a te utrwalone zaczynają się jeszcze mocnej pogłębiać. Na zmarszczki poleca się stosowanie zabiegów z kwasem hialuronowym.

Zabiegi na twarz mogą mieć różne przeznaczenie. Są takie, których efektem jest poprawa nawilżenia, owalu twarzy, usunięcie zmarszczek czy ogólne odżywienie. Jakie zabiegi na twarz dla 50-latki będą najlepsze? Wyboru najlepiej dokonać na podstawie własnych potrzeb i predyspozycji – często jest to bardzo indywidualna kwestia. A jest w czym wybierać.

[Total: 1 Average: 5]