Jak walczyć z otyłością?

Otyłość jest obecnie uznawana za chorobę cywilizacyjną, szczególnie dotkliwie zaznaczającą się w krajach wysoce rozwiniętych. Dotykająca zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież oraz dzieci otyłość określamy jako zbyt wysoką ilość tkanki tłuszczowej w proporcji do tkanki mięśniowej oraz wody, obecnych w organizmie. O otyłości mówimy wtedy, gdy indeks BMI wyższy jest od wartości 30 (30,0-34,99 – otyłość I stopnia, 35-39,99 – otyłość II stopnia, więcej niż 40 – otyłość III stopnia – olbrzymia). Czym zatem jest indeks BMI i jak otyłość wpływa na kondycję całego organizmu?

Jak otyłość wpływa na organizm?

Według BMI (Body Mass Indeks), obliczanego według wzoru: waga ciała, podana w kilogramach, podzielona przez wzrost, podany w centymetrach, podniesiony do kwadratu wartości, świadczące o nadwadze i otyłości przedkładają się bezpośrednio na funkcjonowanie całego organizmu. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, odkładającej się pod skórą może pojawiać się z przyczyn wrodzonych lub nabytych. Nadmierne gromadzenie się tłuszczu oraz trudności w eliminowaniu go z organizmu mogą byś przyczyną dysfunkcji i schorzeń wielu układów, odpowiedzialnych za sprawne działanie organizmu. Otyłość wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego, będąc częstą przyczyną nadciśnienia tętniczego. W odniesieniu do układu kostno-stawowego otyłość bezpośrednio wpływa na nadmierne obciążenie, powodujące z kolei dolegliwości bólowe, stany zapalne oraz zmiany zwyrodnieniowe. Otyłość stanowi jednocześnie czynnik obciążający funkcjonowanie układu pokarmowego i moczowego. Może zaburzać pracę układu oddechowego, powodując m. in. zespół bezdechu sennego oraz astmę oskrzelową. Otyłość może ponadto być przyczyną schorzeń, będących wynikiem nieprawidłowości działania kilku układów, jak np. cukrzycy typu II lub insulinoodporności.

Jak zacząć walczyć z otyłością?

Otyłość jest niebezpieczna dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Poza licznymi zmianami i chorobami, na które narażona jest osoba otyła w jej wyniku może znacznie pogorszyć się pewność siebie oraz chęć samorozwoju. Osoby otyłe niejednokrotnie spotykają się z brakiem akceptacji społecznej, a nawet przejawami przemocy, głównie psychicznej. Nadmierne obciążenie organizmu tkanką tłuszczowa może zatem stać się przyczyną zmian, niekorzystnie wpływających na codzienne życie. Wybierz swoją własną strategię walki z otyłością i przekonaj się, że można schudnąć. Aby pozbyć się otyłości nie wystarczy zmienić diety i jeść mniej. Owszem, jest to jeden z głównych elementów procesu chudnięcia, lecz nie jedyny. Skuteczne odchudzanie opiera się o zwiększenie częstotliwości i intensywności aktywności fizycznej, połączone z suplementacją oraz zdrową, mniej tłustą dietą.

Co jest skuteczne w walce z otyłością?

Eliminując nadmierne kilogramy warto zauważyć, że ćwiczenia nie muszą być czasochłonne i wyczerpujące. Dostosuj je do swoich możliwości, stopniowo zwiększając obciążenie i czas. Przyjmuj suplement o naturalnym, ściśle kontrolowanym składzie, jak https://www.apo-discounter.pl/orlistat-hexal-60-mg-w-kapsulkach-twardych-84szt-pzn-08982497. Tabletki na odchudzanie o starannie dobranym składzie, bezpiecznym w stosowaniu samoistnie nie spowodują schudnięcia. One współpracują z organizmem przy jednoczesnym stosowaniu diety oraz ćwiczeń.

[Total: 1 Average: 5]