Igła Hubera – w jakich przypadkach jest stosowana?

Igły specjalistyczne wykorzystywane na co dzień w gabinetach lekarskich znalazły szerokie zastosowanie podczas zabiegów chirurgicznych oraz różnego rodzaju czynności medycznych. Igła do portu Hubera stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych rozwiązań, będąc jednocześnie gwarancją szybkiego wkłucia i zachowania najwyższej higieny w miejscu pracy. Czym jest igła Hubera i w jakich przypadkach może być wykorzystana?

Igły do portu naczyniowego – co to jest?

Wraz z rozwojem medycyny na rynku zaczęły pojawiać się coraz to nowsze i lepsze akcesoria medyczne jednorazowego użytku mające za zadanie ułatwić personelowi wykonywanie codziennych obowiązków. Specjalistyczna igła Hubera do portu naczyniowego jest jednym z rozwiązań, które zrewolucjonizowały świat medyczny i temu zaprzeczyć nie można. Wykorzystana w sposób prawidłowy do obsługi portu naczyniowego pozwoli na szybką i niemal nieodczuwalną dla pacjenta iniekcję. Igła Hubera charakteryzuje się dodatkowym szlifem wzdłuż osi dłuższej, co ma niebagatelne znaczenie dla przebiegu całego zabiegu. Na rynku bez problemu znajdziecie także igły do portu naczyniowego ze skrzydełkami do wlewów długotrwałych w wersji z drenem, które idealnie dopasowują się do skóry pacjenta. Wielopłaszczyznowy, a zarazem łyżeczkowaty kształt pozwala natomiast na sprawną obsługę portu naczyniowego. Gdzie kupić igły do portu naczyniowego oraz jak je prawidłowo zakładać?

Zakładanie igły do portu – jak to zrobić?

Igła do portu naczyniowego Hubera została zaprojektowana z myślą o pracownikach ochrony zdrowia oraz wszystkich pacjentach. W zależności od indywidualnych potrzeb sprawdzi się oczywiście inne rozwiązanie. To jednak jednorazowe akcesoria medyczne tego typu bez problemu znajdziecie w internetowych hurtowniach medycznych, które są gwarancją wysokiej jakości w najlepszych cenach. Zanim jednak zdecydujecie się na konkretne rozwiązanie, upewnijcie się, że doskonale wiecie, jakie igły do portu wybrać. Zakładanie igły do portu nie powinno stanowić większych trudności – oczywiście, o ile uwzględnicie rodzaj portu, ilość tkanki podskórnej pod membraną oraz dodatkowe elementy, które odpowiadają za jej mocowanie. Igła do portu Hubera jest łatwa w użyciu, dzięki czemu uchwycenie jej bądź usunięcie po wlewie przestanie stanowić wyzwanie dla mniej doświadczonych specjalistów.

Zakładanie igły do portu Hubera wymaga oczywiście odpowiednich warunków, a także zachowanie najwyższego poziomu higieny. Należy bezwzględnie zdezynfekować dłonie oraz przygotować stanowisko pracy. Miejsce wkłucia igły specjalistycznej również poddajemy procesowi dezynfekcji w celu uniknięcia zakażenia. Gdy ten etap będziecie mieć już za sobą, należy wysunąć narzędzie z opakowania, ustabilizować komorę portu oraz wsunąć igłę w miejsce przeznaczenia. Wówczas nie pozostanie nic innego, jak zabezpieczyć ją opatrunkiem jałowym i podłączyć wcześniej przygotowany wlew. Igła Hubera jest produktem jednorazowego użytku, tym samym tuż po jej wykorzystaniu należy oddać ją do utylizacji. Ich ofertę znajdziesz na Mercant.pl.

Kiedy stosować igłę Hubera?

Igła do portu naczyniowego, w tym właśnie igła Hubera znalazła szerokie zastosowanie w terapii dożylnej. Może zostać wykorzystana zarówno do pobierania krwi do badań, przetoczenia preparatów krwiopochodnych, jak i podawania preparatów do żywienia pozajelitowego. Choć igły specjalistyczne renomowanych producentów cieszą się dużą popularnością wśród medyków, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób ich wkłucia. Brak odpowiedniego podejścia do aseptyki czy odgórnych zaleceń może prowadzić do wystąpienia zakrzepu na końcu cewnika lub mechanicznego uszkodzenia membrany portu. Port dożylny jest bardzo cenną metodą terapii dożylnej. To jednak należy bacznie obserwować stan zdrowia pacjenta oraz zmiany skórne pojawiające się w obrębie portu naczyniowego. Jeżeli obserwacja miejsca wkłucia jest niemożliwa ze względu na zastosowany opatrunek, wówczas należy zmieniać go przynajmniej raz na 24 godziny. Pamiętajcie, że zdrowie pacjentów jest najważniejsze!

[Total: 1 Average: 5]