Czy stosować botox?

Opinie odnośnie różnych zabiegów kosmetycznych są niejednokrotnie bardzo podzielone. Właśnie tak jest w przypadku używania toksyny jaką jest botox. Ma on wielu zwolenników, jednak istnieje również spora grupa osób, która uważa go za szkodliwy środek, gdyż jak sama nazwa wskazuje, jest on toksyną. Czy więc warto stosować go w medycynie estetycznej i w leczeniu lub we wspomaganiu leczeniu różnego rodzaju dolegliwości, takich jak chociażby migrena?

Kontrowersje wokół stosowania botoxu

Kontrowersje zaczęły się pojawiać, kiedy większa grupa osób dowiedziała się, że botox jest toksyną, a dokładniej neurotoksyną botulinową. Słysząc o toksynach od razu na myśl nam przychodzą negatywne skutki ich działania, trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze jest to prawdą. W przypadku botoxu jego duże ilości faktycznie mogą wyrządzić szkody w organizmie, jednak w zabiegach medycyny estetycznej, a także w użyciu leczniczym stosuje się tak niewielkie jego ilości, że nie może być mowy o jego szkodliwym wpływie na zdrowie. Ponadto, zabieg taki jest zawsze przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę. Badania kliniczne wykazały, że nie ma on żadnych negatywnych skutków w odniesieniu do zdrowia pacjenta, wręcz przeciwnie, może przynieść określone korzyści.

Korzyści ze stosowania neurotoksyny botulinowej

Wspomnieliśmy nieco o leczeniu różnego rodzaju schorzeń, jednak chcemy skoncentrować się na jednym z nich, jakim jest migrena. Podawanie botoxu może w skuteczny sposób zniwelować, a nieraz nawet całkowicie wyeliminować migrenowe bóle głowy, z którymi zmaga się stosunkowo duża ilość osób. Poza tym toksyna ta jest skuteczna w dolegliwościach takich jak nadpotliwość, czy bruksizm.

Estetyczne korzyści z ostrzykiwania botoxem

Oprócz korzyści medycznych, istnieje również wiele korzyści estetycznych i to głównie z nich jest znany botox. Wiele kobiet, a w ostatnich latach również mężczyzn, decyduje się na ostrzykiwanie botoxem, a więc wprowadzanie go na określone miejsca na twarzy za pomocą niewielkiej igły. Ból towarzyszący zabiegowi jest bardzo niewielki i porównuje się go zazwyczaj do ugryzienia przez insekta. Efekty zaś są bardzo widoczne i polegają na wygładzeniu skóry oraz usunięciu pojawiających się na niej zmarszczek. Dzięki temu cera zyskuje młodszy wygląd z cechami sprężystości i jędrności, jakich nie udałoby się uzyskać w inny bezinwazyjny sposób. Rezultaty jednego zabiegu utrzymują się zazwyczaj do pół roku, po czym należy wykonać kolejny zabieg.

[Total: 1 Average: 5]